Znaczna ilość spółek na świecie organizuje wyjazdy, żeby ich pracownicy mogli się lepiej poznać

Posted on 01/02/2022 7:50am

Weekendy integracyjne to znakomita rzecz, którą robią niemal wszystkie spółki na świecie. Chcą, aby pracownicy lepiej się poznali.


Jeśli spółka ma oddziały w kilku miastach albo państwach i pracownicy znają się tylko ze stopki w mailu, to mają do siebie stosunkowo obojętny stosunek.
organizator wyjazdów
Author: Panda Tea
Source: http://www.flickr.com


łancuch
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com


Badania dowodzą, że zdecydowanie lepiej współpracuje się nam, jeśli znamy osobę, z którą rozmawiamy. Nawet jeśli pracujemy w tym samym miejscu, to w biurze rzadko mamy szansę porozmawiania o tym, co lubimy lub o naszych rodzinach. Aby pogłębić poczucie bycia małą społecznością, co przekłada się na lepsze osiągnięcia w pracy, przygotowywane są często wyjazdy integracyjne. Jeżeli spółka jest mała, to są w stanie na nie pojechać wszyscy na raz. Jeśli to duża korporacja, to z reguły wyjazdy odnoszą się do pionów działów albo teamów.

Na tej stronie są absorbujące informacje, jednak przeczytaj także pozostałe tematyczne wątki (https://animalab.eu/pl/), gdyż one również z pewnością Cię zaciekawią.

Przekazuje się na to z reguły środki z funduszy korporacji. Jeżeli chcemy, by integracyjny weekend był mile wspominany, to niezbędny będzie nam organizator wyjazdów. Wymyśli on różnego rodzaju aktywności, żeby ludzie się nie zanudzili. Zwykle tego typu wypady łączone są z różnego rodzaju zajęciami — przykładowo z asertywności czy pracy w grupie. Oprócz tego organizuje się wspólne wyjścia na spacer czy w góry. To spowoduje, że team będzie silniejszy, ponieważ nauczy się pracować razem oraz wspierać.
Pracownicy będą czuli sympatię do kolegi z biurka obok i dzięki temu z większą chęcią mu pomogą. Poznanie się bliżej sprawia, że z chęcią podejmujemy się zespołowych wyzwań. Ludzka pomoc też zawsze jest przyjemna.

Tags: biura, pracy, środki, rodzaj