Zdrowotne i estetyczne właściwości lampy na depresję

Posted on 16/03/2022 1:21pm

Cudowny wpływ sztucznego słońca na samopoczucie rozpowszechniony jest od stuleci. W Skandynawii urządzenia do fototerapii znajdują się prawie we wszystkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy używa się ich w blisko 180 klinikach i placówkach szpitalnych, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za doskonałe lekarstwo na chandrę.
lampy antydepresyjne - ILUMINA
Author: anokarina
Source: http://www.flickr.com
Sami często odczuwamy wpływ sztucznego słońca na nasze odczuwanie. Zimą większość z nas dopada złe samopoczucie, apatia i senność. To oczywista konsekwencja ludzkiego organizmu na niedobór światła. Do leczenia tak zwanej depresji zimowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło podobne do dziennego.

W znanym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz częściej w ostatnim okresie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych (lampy antydepresyjne w dobrej cenie na Lampa przeciwdepresyjna jest rożna od zwykłej lampy przede wszystkim mocą i kolorem emitowanego światła, które zbliżone są do dziennego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, reguluje przede wszystkim mechanizm wytwarzania hormonu szczęścia. Fototerapia wspomaga w odzyskaniu witalności i dobrego nastroju. Można ją z dobrym rezultatem używać w warunkach domowych. Lampy antydepresyjne markowych producentów posiadają świadectwo wyrobu medycznego a o ich design dbają znakomici projektanci. Współcześnie helioterapia używana jest znacząco do różnorodnego rodzaju chorób (skuteczne lampy do świlampy (zobacz oświetlenie nad lustro)terapii). Niebanalnym problemem jest depresja, nawet w przypadku młodzieży, nastolatków. Oddziaływanie dobroczynnego sztucznego słońca albo sztucznych promieni ultrafioletowych używane jest od dawna.
Postaciami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy.http://www.galeriaoswietlenia.pl/1770-oswietlenie-swiateczne galeriaoswietlenia.plTa technika leczenia może być używana we własnym zakresie lub w obecności personelu szpitali.
Leczenie światłem wykorzystywane jest w przypadku objawów depresyjnych i w dużej mierze może być zamiennikiem leków antydepresyjnych czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo korzystny wpływ na ludzi starszych, którzy mnóstwo czasu spędzają w mieszkaniach. Oddziaływanie sztucznego słońca powoduje wzmocnienie kości i ustanie stanów depresji. Światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby pracujące na nocną zmianę, oraz podróżujące do innych obszarów czasowych.

Tags: światło, lampa, lekarze, Światłolecznictwo