Zatroszcz się o odpowiednie opony w swoim samochodzie - w jaki sposób dopasować dobre ogumienie dla swojego auta?

Posted on 11/07/2018 7:20pm

Jedną z fundamentalnych spraw, o jakie musimy zadbać we własnym aucie oraz okresowo sprawdzać są opony. Posiadają one bowiem bezpośrednią styczność z jezdnią i są odpowiedzialne za bezpieczne trzymanie naszego pojazdu na zakrętach.
Ich stan w ogromny sposób wpływa również na długość zapoznaj się z ofertą na stronie www.hurtopony.plą na stronie . Z tego też powodu powinniśmy umieć umiejętnie dobrać opony do naszego auta oraz wiedzieć kiedy nadejdzie czas żeby wymienić opony na nowy komplet.


Utarło się, iż jeśli chodzi o dobór ogumienia, to musimy kierować się wskazaniami producenta samochodu. W ten sposób zagwarantujemy sobie pewność, że koła będą właściwie przygotowane i wyważone. Jedną z pierwszych zasad jest to, że nie ma czegoś takiego jak opony, które można używać wielosezonowo. Z tego też powodu musimy mieć w zanadrzu dwa zestawy: odpowiednio opony letnie a także na zimę. W ten sposób będziemy mieć pewność, że troszczymy się nie tylko o nasz komfort jazdy lecz także bezpieczeństwo. Wypada tutaj nadmienić, iż niektóre pojazdy muszą mieć dopasowane specjalne ogumienie napęd opon 4x4. Tak jest w przypadku aut, które standardowo zaopatrzone są w opony 4x4.


biżuteria
Author: Sonny Abesamis
Source: http://www.flickr.com


baner06.2014|TITLE=opony 4x4]


Kiedy decydujemy się na dany model, musimy zwrócić uwagę na szczególne cechy ogumienia. Jednym z głównych jest chociażby głośność, która w znacznym stopniu wpływa na komfort codziennej podróży.
Kolejnym jest opór toczenia koła a także to, w jaki sposób zachowuje się przy hamowaniu na wilgotnej drodze. Opon nie powinno się kupować w ciemno lub też dla samej marki, musi być to wyważona i przemyślana decyzja.

Tags: marki, sezon, piec, Wybór