Zaopatrujemy się w wyprawkę dla oseska

Posted on 07/08/2020 7:56am

Korzystając ze wskazówek bardziej obeznanych rodziców wyprawkę dla niemowlaka najlepiej rozpocząć kompletować wcześniej.

Przede wszystkim o wiele wygodniej będzie spacerować po sklepach z lżejszym brzuszkiem, po drugie taki wydatek korzystniej będzie rozłożyć w czasie, pamiętajmy, że do kupienia mamy nie tylko ubranka, butelki, lecz i rzeczy droższe - łóżeczko, nosidełko, fotelik do samochodu.noworodek
Author: Felipe Fernandes
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, nie dajmy się zwariować – aktualnie w handlu jest dużo dostępnych produktów zbędnych małemu dziecku. Radują one nasze oko, jednakże bywają zbędne w wyposażeniu pokoju niemowlęcia. Ich cena nierzadko przewyższa ich wartość. Wiele osób korzysta z pomocy krewnych a także znajomych, których dzieci już wyrosły z łóżeczka, wózeczka, z rzeczy.

Przeciętny noworodek ma blisko 54-56 cm wzrostu zaś ubrania dostępne na naszym rynku 56 cm, chyba, że są to ubrania dla wcześniaka – 44 cm lub dla dziecka o małej masie urodzeniowej, z tego względu nie warto nabywać wielu ubrań najmniejszego rozmiaru. Nasza kruszynka już w pierwszym miesiącu przytyje mniej więcej 500 – 1000 gram jak też urośnie 2 -3 cm a my z ogromnej ilości zgromadzonych ubrań założymy zaledwie kilka sztuk.

Czy ten wpis zdaje się być interesujący? Masz ochotę obejrzeć sporo wiadomości na podobny temat? Zatem idź tu pianka antystatyczna i czytaj nowy wątek.Poniżej przedstawiono przykładową listę najpotrzebniejszych rzeczy dla oseska. Ostateczny kształt wyprawki jest zależny od rodzicieli i od pory roku- .

Ubrania muszą być uszyte z naturalnych, przewiewnych tkanin, bez ostrych szwów, drapiących haftów ani guzików, które mogłyby cisnąć. Przed pierwszym założeniem ubranka musimy wyprać w proszku bądź płynie dla dzieci nawet jeśli są nowe.

Z pewnością zainteresuje Cię nasza strona internetowa (http://ipschool.pl/en), znajdziesz w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji. Pamiętaj, że jest często aktualizowana.


bobas, niemowle
Author: brianfagan
Source: http://www.flickr.com
Na pewno przydadzą się: 4 sztuk body z długim i krótkim rękawkiem; otwór na głowę powinien być odpowiednio duży, by nie wciskać główki na siłę; body będzie wygodne, jako że pozwala na bezproblemową i prędką zmianę pieluszki bez rozbierania malucha oraz zabezpiecza plecki przed odsłonięciem; 4 sztuk bawełnianych koszulek; 4 sztuk bawełnianych śpioszków; 3 pary skarpetek czy bucików bawełnianych; 3 swetry, bluzy i spodenki; 5 czapeczek. 3 pajacyki - ubrania bawełniane albo z polaru podobne do kombinezonu, odpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluszki; jeśli przewidujesz karmić piersią, kup dwie poduszki do karmienia. Konieczny będzie też ręcznik z kapturkiem i 2 kocyki dla niemowląt- znajdziesz je pod tym adresem.

Tags: ubrania, rzeczy, noworodek, smoczki, butelki, ubranka, Wyprawka