Założenie porządnych opon dopasowanych do warunków panujących na drodze jest niesłychanie ważne

Posted on 11/07/2018 7:20pm

Jeżeli sporo jeździmy autem, to powinniśmy dbać o opony. Trzeba je raczej regularnie sprawdzać, by mieć pewność, że są jeszcze bezpieczne i nie wymagają wymiany.


lampa
Author: Ano Lobb
Source: http://www.flickr.com


Trzeba także pamiętać o tym, żeby założyć nowe, kiedy zmieni się temperatura.


Mnóstwo kierowców ignoruje wymianę opon i jeździ na wieloletnich, chociaż ich bieżnik jest już całkowicie zużyty. Takie zachowanie może być niesłychanie niebezpieczne, gdyż opony odpowiadają za mnóstwo niesłychanie ważnych spraw nowe opony. Zależnie od tego, jak dużo jeździmy, prędzej czy później będzie trzeba zakupić nowe opony. Jest to całkiem duży wydatek, jednak korzystanie ze zużytych opon naraża nasze życie na niebezpieczeństwo. Warto zatem rokrocznie sprawdzać, czy są one wciąż przydatne do użycia.


Dużo osób zapomina także wymienić opony wraz z nastaniem kolejnej pory roku. Niektórzy używają również tak zwanych opon całorocznych, co nie jest zalecane przez fachowców. Powinniśmy pamiętać, że kiedy temperatura jest niższa niż siedem stopni, to należy zamontować nowe opony zimowe przystosowane do takich warunków hurtopony.pl/opony-letnie.htmlTak samo jest na wiosnę – jeśli robi się cieplej, to nie powinno się jeździć na oponach zimowych. Używanie niewłaściwych opon sprawia, iż narażamy nie tylko siebie, ale też innych kierowców, którzy znaleźli się z nami na szosie.
Dobrze będzie więc systematycznie sprawdzać opony i wymienić je na te, które są dostosowane do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Bez wątpienia zwiększy się wtedy przyjemność jazdy.

Tags: zdrowie, rzeczy, ciepło, opon