Zadania gazetek reklamowych

Posted on 17/05/2022 7:29am

Broszurki reklamowe to nie jedynie domena niedrogich sieci handlowych, obniżkami chwalą się także sieci aspirujące do tytułu "z wyższej półki" . W folderach reklamowych tych sieci prezentowane są nierzadko wyroby ekologiczne. Jak wykazują badania, reklamowanie się w gazetkach promocyjnych wpływa nie jedynie na wzrost sprzedaży produktów przedstawianych w gazetkach, ale również pełnego asortymentu sklepu.

materiały reklamowe
Source: freepik.com
Jednakże gazetki promocyjne to nie wyłącznie prezentacja propozycji oraz reklama poszczególnych wyrobów, broszury mają również inne cele. Wpływają na rozpoznawalność firmy oraz powiadamiają o otwarciu nowo powstałych punktów sprzedażowych, zawiadamiają dodatkowo o lokalizacji poszczególnych sklepów, najczęściej blisko punktu zamieszkania prawdopodobnego klienta. Są jednakże sieci handlowe, rozsyłające swoje foldery po całej Polsce na przykład IKEA.
Najwięcej gazetek promocyjnych (gazetki promocyjne) przysyłają nam sieci supermarketów, na kolejnym miejscu są elektromarkety (na przykład Media Markt). W dalszej kolejności są markety budowlane przykładowo Leroy Merlin. Więcej niż połowa klientów hipermarketów zapoznaje się z gazetkami promocyjnymi i uznaje je za podstawowe źródło danych o promocjach. Z badań wynika, iż efektywność gazetek reklamowych jest wyższa aniżeli reklamy telewizyjnej czy też prasowej.
Osoby analizujące gazetki reklamowe dzielą się na 3 główne grupy. Pierwsi są tzw. "łowcy promocji", zatem klienci zainteresowani wszelkimi promocjami, analizujące regularnie gazetki promocyjne szukające najbardziej korzystnych cenowo ofert. Nierzadko są oni źródłem informacji o specjalnych ofertach dla swych przyjaciół i rodziny.

promocje
Author: cheeseslave
Source: http://www.flickr.com
Druga grupa to tak zwani "czytający", a więc klienci rzetelnie czytające mniejszą liczbę gazetek promocyjnych (gazetki), ale szczegółowo zaznajamiający się z każdą z ofert. Ostatnia grupa to po prostu "przeglądacze powierzchowni", którzy to zapoznają się z promocjami nieco powierzchownie. To dokładnie dla nich zaznacza się specjalne promocje ogromnymi zdjęciami, wyrazistymi kolorami i dużą czcionką. Większość z osób przeglądających gazetki promocyjne (aż 70%) sporządza pod ich wpływem własne listy sprawunków.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek fascynujące Cię zagadnienia na omawiany temat, to kliknij na omówienie (http://systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-wielkopolskie/), ono zapewne Cię zainteresuje.

Pozwala to na to pokaźne oszczędności. Najbardziej oszczędni konsumenci są w stanie takim sposobem oszczędzić 200-300 zł. w miesiącu.

Tags: zdjęcia, promocje, reklama, broszury