Z jakiej przyczyny warto postawić garaż?

Posted on 02/09/2019 7:37am

Dziś niemalże każdy ma swój samochód a co niektórzy nawet dwa bądź więcej. By służyły nam one jak najdłużej, musimy o nie zadbać. Istotne jest nie tylko regularne serwisowanie, ale i chronienie samochodu przed różnymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.


Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest umieszczać swój pojazd w garażu. Nie zawsze jest to jednak łatwe. W dużych miastach niełatwo wynająć pojedyncze garaże, wybudowane na jeden, góra dwa auta. Jeżeli już owe są, to głównie na prywatnych działkach lub ewentualnie w blokach z lat osiemdziesiątych, kiedy to budowa tego typu garażów była powszechna. Dzisiaj deweloperzy zwykle budują garaże podziemne w blokach. Miejsce postojowe może nie należy do niedrogich, niemniej trzeba w nie zainwestować jeśli pragniemy należycie zadbać o nasz samochód.

jeżeli nie mamy możliwości ewentualnie środków ażeby opłacić garaż czy miejsce parkingowe na parkingu podziemnym, pozostaje nam pozostawienie samochodu pod gołym niebem. Warto wtedy nabyć wysokiej klasy pokrowiec na auto, który pozwoli nam ochronić pojazd przed deszczem, śniegiem, mrozem i innymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
brama
Author: lavilleautady
Source: flickr.com


Lokatorzy domów jednorodzinnym są w dużo korzystniejszej sytuacji – mogą wybudować garaż na własnej posesji. Czasem garaże takie dobudowane są w całość budynku, niemniej w większości są to garaże wolnostojące ewentualnie dobudowane do bocznej ściany lokalu. Zwykle ludzie decydują się na garaż murowany, rzadko na blaszany czy drewnianą wiatę. Należy jednak pamiętać, że stawianie garażu murowanego trzeba zgłosić w odpowiedniej jednostce urzędu gminy czy miasta, tak samo jak budowę domu.

Sama budowa garażu murowanego nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Garaż ma najczęściej kształt prostokąta, zwykle jest bez okien, czasami z dachówką na dachu, zwykle jednak z papą lub blachą. Koszt postawienia takiego garażu to kilka tysięcy złotych. Stawiając garaż, należy pamiętać o zamontowaniu dobrej klasy bramy. Do wyboru jest wiele rodzajów bram, np. automatyczne na pilota, też i ręczne, otwierane na boki bądź też do góry. Na rynku jest wielu wytwórców bram (zobacz furtka wejściowa) garażowych, na przykład bramy segmentowe. Decydując się na jednego z nich, najlepiej poczytać komentarze na jego temat w Internecie, wypytać znajomych lub sprzedawców w sklepie, kogo mogą polecić.


Jeśli chcemy, by nasz samochód na długie lata pozostał sprawny i zadbany, powinno się zainwestować w jego garażowanie. Kupno czy budowa garażu może nie należy do najtańszych, ale warto to zrobić.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można przeczytać podobne informacje? Jeżeli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego w tamtym miejscu materiału.

Inwestycja z pewnością w niedługim czasie nam się zwróci.

Tags: brama, dom, deweloper