Z jakiego powodu taki towar jak lampa antydepresyjna jest tak modny w Skandynawii?

Posted on 21/10/2019 7:26am

Czy pojmujesz, iż rzeczy, jakich posiadamy na co dzień pod dostatkiem oraz na które nie poświęcamy większej uwagi, potrafią mieć olbrzymi wpływ na nasze zdrowie? I to wpływ również pozytywny jak i negatywny.


lampy
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


klientów
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com


Pomyśl, jak byś się czuła albo czuł, gdyby była konieczność spędzenia dłuższego czasu w ciemnym pomieszczeniu?
To wydawałoby się nic aż tak okropnego, wszakże z pewnością nie działałoby to prawidłowo na psychikę. Wiedzą o niniejszym dobrze mieszkańcy Skandynawii, jacy poniekąd z definicji pozbawieni są znacznych ilości promyków słonecznych. To w tamtym miejscu od dawna wykorzystuje się światłoterapię za pośrednictwem specjalistycznych lamp. Taka lampa antydepresyjna to w zasadzie zwykła lampa, ale posiada żarówkę, jaka przynosi bardzo przejrzyste światło. Należałoby tutaj wspomnieć, że światło ze słońca to ok. 20000 lm, zwykłe żarówki świecą z jasnością ok. 100-500 lm, zaś również (moja strona) antydepresyjna to jasność rzędu kilku tysięcy lm. Jej koszt jest stosunkowo niewielki oraz jest niczym w zestawieniu z korzyściami, jakie może przynieść potrzebującej jej osobie światłoterapia.


Chodzi o to, że z powodu skąpego dostępu światła słonecznego otrzymujemy małe ilości witaminy D. Obywatele stają się markotni, posępni, apatyczni i potrafią nawet wpaść w depresję. Dlatego także korzystniej przeciwdziałać takiemu scenariuszowi i bądź zakupić coś tego typu jak lampa antydepresyjna albo zwyczajnie wyjechać na wakacje przykładowo na tropikalną wyspę.


Ta druga opcja jest z pewnością w większym stopniu kusząca, jednak dla mnóstwa osób trudno dostępna.

Jeśli analizowana tematyka okazała się dla Ciebie istotna oraz masz chęć ją zbadać także od innej strony, zobacz więcej w witrynie - ona także ją opisuje.

Przeto także taniej oraz prędzej jest zaopatrzyć się w coś takiego jak lampa antydepresyjna.

Tags: psy, czas, pomoc