Z jakiego materiału powinien być wykonany dobry termos, żeby przez długi czas zachowywał ciepło?

Posted on 30/05/2018 10:14am

Kiedy nadchodzi okres letni, rozpoczynamy rozplanowywać nasze rodzinne wyjazdy. Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd pod namiot, to z pewnością będą nam potrzebne pewne dodatkowe przyrządy.


naprawa auta
Author: Georgia National Guard
Source: http://www.flickr.com
stylowy termos ze stali
Source: christmasstockimages.com


Może to być grzałka, śpiwór czy naturalnie dobry termos. Ten powinien podtrzymywać temperaturę przez jak najdłuższy czas, abyśmy wychodząc na długą wycieczkę w np. góry, mogli w każdej chwili radować się szklanką cieplutkiej herbatki czy też kawki. Na szczęście aktualnie w marketach turystycznych lub z AGD jest niezwykle duży asortyment różnego typu produktów. Dlatego też jeżeli ktoś z naszej rodziny jest zapalonym miłośnikiem turystyki, to stylowy termos ze stali mógłby być dla niego znakomitym wprost prezentem. Co interesujące, termosy nie muszą przechowywać jedynie napojów. Inne ich typy przeznacza się do transportu pożywienia. Niektóre termosy - https://www.decosalon.pl/blog/termosy-obiadowe-i-pudelka-lunchowe-wspomagajace-zdrowe-nawyki-zywieniowe, szczególnie te będące nieco droższe, posiadają ponadto również kubek termiczny, z którego można by korzystać także w czasie podróży samochodem na np. nasz biwak.


Stalowe termosy należą do takich, które zachowują ciepło przez dłuższy czas. Poza tym zakupując taki towar powinniśmy też zwrócić uwagę na markę i na objętość danego produktu. Niezwykle interesującym wyjściem może być tego typu termos, który ma pojemniki po dwóch stronach. W ten sposób można by do tego samego termosu wlać zarówno herbatę, jak i np. kawę.


Ponadto profesjonalny termos mógłby mieć podwójne ścianki. Przynosi to dodatkową osłonę termiczną. Tego typu termosy są bardzo eleganckie i z pewnością można by zabrać je na np. delegację.

Tags: pojemniki, prezent, moc