Wyroby z drewna- nieprzemijająca moda.

Posted on 03/09/2022 7:47am

Jest wielu takich, którym drewno w mieszkaniu kojarzy się ze marnym gustem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przywędrowały do Polski z krajów Skandynawskich demonstrują jednak, że drewno zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio dopasowane drewniane dodatki dodadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.


Wyroby drewniane na stałe wróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że stosowanie surowców pochodzenia naturalnego pozwala wyrobom nadać ponadczasowy charakter i korzystnie działa na nasze samopoczucie. (Zobacz też pudełko wykonane z drewna)

Drewniane pudełka
Source: Timberart.pl
W domu wyroby z drewna bardzo dobrze sprawują się w kuchni. Gotując potrawę drewnianą łyżką nie musimy myśleć o tym, czy przy dużej temperaturze uwalniają się związki powodujące raka lub zachodzą inne niebezpieczne reakcje chemiczne, tak jak to bywa w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Często można było usłyszeć o skandalach związanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały wykorzystane niebezpieczne materiały. W tym wypadku to tylko drewno, wobec czego możemy czuć się pewnie. Ponadto drewniane przybory kuchenne nie są drogie, dlatego też ich potencjalna wymiana, nie powinna nadwyrężać domowego budżetu.

Najbardziej kultowymi przedmiotami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne.

Często o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na bazie opinii. Może tak będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury pokrewnego tekstu.

Deski takie są przeróżnych wielkości, a niektóre możemy dostać w bardzo wymyślnych kształtach. Kolejnym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak te zrobione z tworzyw sztucznych.


Nader pragmatyczne w użyciu i eleganckie w wyglądzie są także skrzynka drewniana. Mogą nam służyć do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Niektórzy stosują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając jednocześnie, że w ten sposób produkty mają dużo lepszy smak. Należy pamiętać, że do produkcji najbardziej szlachetnych napojów alkoholowych, również stosuje się drewniane beczki.
Ciekawe projekty z drewna można znaleźć na stronie

Tags: wyroby z drewna, drewniane beczki

Author: k.s.