Wyposażenie roweru w należyte dodatki

Posted on 10/09/2020 8:06am

Z nastaniem wiosny każdy właściciel roweru stara się uszykować swój wehikuł do nowego sezonu. Jest to czas, kiedy ścieżki rowerowe napełniają się posiadaczami owych pojazdów. Rodzinna wyprawa rowerowa przysparza miłych wrażeń nie tylko dla pełnoletnich, lecz także dla dzieci. Jednak rower przed sezonem powinien być zaopatrzony w dobre oprzyrządowanie.

Jedną z rzeczy przydatnych przy rowerach są bagażniki rowerowe. Szukając właściwego bagażnika, najpoprawniej wybrać te z trzema nogami z każdej strony. Dzięki takiej konstrukcji poprawniej rozmieści się ciężar bagażu. Niezwykle popularne są bagażniki aluminiowe, również ze stali. Odrębną znaczącą kwestią jest mocowanie na górze. Trzeba sprawdzić które mocowania występują w ramie naszego roweru, zazwyczaj spotykane to dwa przepusty pod sztycą od siodełka, także otwór do zamocowania błotnika. Przed zakupem warto sprawdzić to, ażeby później uniknąć przykrego rozczarowania w trakcie montażu. Dla osób które nie mają tych zaczepów, posiadają ramę z tylnym amortyzatorem, lub potrzebują szybko instalować i rozmontowywać bagażnik, przewidziane są bagażniki instalowane bezpośrednio do sztycy wspornika siodełka. W handlu są także komplety do montowania bagażnika w rowerze, który nie ma górnych, ani dolnych przepustów montażowych - więcej na ten temat.

Jeżeli masz zamiar zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tu oraz zdobądź cenne szczegóły (http://www.chryzantemy.pl/) dodatkowo w analogicznym portalu.

/J]


Siodełko rowerowe
Author: http://pixabay.com/
Source: http://pixabay.com/
Drugim nieodłącznym fragmentem roweru okazują się błotniki rowerowe. Do jazdy miejskiej i treningów na szosie najlepszym doborem są błotniki pełne, jakie blisko przylegają do koła, umożliwiając ochronę również jadącym z tyłu. Na eskapady na leśne ścieżki najlepiej sprawdzą się struktury proste. Przed kupnem należy dostrzec, jakiego rodzaju i gdzie znajdują się przepusty montażowe w ramie i do nich dopasować rodzaj i model błotnika. Zwróćmy również uwagę na złącza w tylnych błotnikach mocowanych do sztycy. Dwupunktowa regulacja umożliwia dostosowanie go nie tylko pod względem kąta nachylenia, ale i odległości od opony a im bliżej opony znajduje się błotnik, tym porządniej zabezpiecza. Błotniki odstające od roweru powinny mieć sposobność prostego i szybkiego demontażu, żeby ułatwić jakiekolwiek czynności serwisowe, bądź też przetransportowanie.

Powiązany artykuł -

Tags: opony, siodełka, rama