Wykrywanie jak też zwalczanie szkodników magazynowych

Posted on 19/05/2019 7:21am

Z wielu magazynowanych płodów rolnych, szkodniki magazynowe jako główne źródło pożywienia wyjątkowo upodobały sobie ziarna zbóż.


Każdego roku sprawiają znaczące ubytki tak liczby, jak także jakości zebranych plonów.


kreacje karnawałowe i biżuteria Diva
Author: diva
Source: diva


Te pierwsze wynikają z bezpośredniego żerowania jak też ubytku masy, natomiast drugie wynikają z rozwoju mikroflory bakteryjno-grzybowej. Wśród szkodników zasiedlających magazyny zbożowe bywają organizmy bardzo niewielkie jak roztocze, troszkę większe jak insekty i całkiem spore gryzonie. W opustoszałych składach nie stanowią bezpośredniego zagrożenia. W magazynach zapełnionych ziarnem ich obecność, nawet niemnoga, stwarza już poważne kłopoty.
W pustych pomieszczeniach kontrola jest łatwiejsza. Insekty nie mają się bowiem w którym miejscu skryć i w czasie okresowej lustracji możemy je spostrzec jak spacerują po podłodze, ścianach i fragmentach konstrukcyjnych magazynu.

Ten odnośnik (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-gliwice) prowadzi do niezwykle ciekawej strony, która zawiera równie fascynujące dane na opisywany temat.

O ich obecności świadczą także pozostałości pozostawiane w miejscach, gdzie nagromadza się kurz. Wyjątkowo dokładnie warto oglądać punkty ustronne, z trudem przystępne a także zacienione (na przykład pod maszynami), w których szkodniki liczniej się gromadzą, a w których panuje zwykle wyższa wilgotność a także warunki sprzyjające przeżyciu.


W takowych miejscach rozwijają się najczęściej grzyby pleśniowe, które dla wielu rodzai szkodników, głównie roztoczy oraz insektów, mogą stanowić okresowe źródło pokarmu, chociaż są one odporne na głód oraz bez niego mogą przeżyć nieco miesięcy. Zwalczanie spuszczela jest newralgiczne dla rolnictwa. Ich niszczenie jest niezwykle trudne oraz uciążliwe. Warto zlecić to zadanie specjalistycznej firmie.

Tags: twarz, magazyn, skład