Wybór pomiędzy czymś pięknym a praktycznym jest w sumie prosty. Wystarczy trzymać się konkretnej i niezawodnej zasady

Posted on 05/07/2022 12:38pm

Nasze mieszkanie, owszem, powinno być piękne i zachęcać do spędzania czasu w każdym z jego pomieszczeń. Poza tym jednocześnie, nasze lokum powinno się odznaczać praktycznym zamysłem. Oznacza to, że wszelkie dodatki i ozdoby tak, ale by nie zajęły one praktycznego zamysłu naszej koncepcji. To wszystko cudownie się prezentuje, lecz nie może to być sztuka dla sztuki. Nie wykreujmy wrażenia przerostu formy nad treścią, ponieważ nic nam to nie da, dodatkowo, będziemy mieli świadomość porażki, gdy kupiony przez nas designerski mebel jest w sumie mało wygodny, choć piękny, oryginalny i stylowy.


narożnik
Author: Caya Design
Source: Caya Design
Wiele osób musi się spotkać właśnie z tym kłopotem. Nabywa coś, co jest rzeczywiście niezwykłe, ale jest niezdatne do użycia. Jak stoi to prezentuje jak coś wspaniałego, ale w rzeczywistości okazuje się, iż jest to normalny eksponat jak w muzeum. No tak, ponieważ korzystniej go nie ruszać, ponieważ może się zepsuć. Takie błędy robimy w każdym pomieszczeniu. Zamiast zakupić dobre narożniki do pokoju gościnnego, to my się decydujemy na zupełnie bezsensowne, aczkolwiek designerskie fotele, w których nie da się siedzieć -


Pamiętajmy więc, iż jak chcemy coś ciekawego do mieszkania a jednocześnie funkcjonalnego, to praktyczność musi być najważniejsza.

Chcesz znać więcej detali na ten interesujący temat? Więc ten tekst doczytaj (www.homeandliving.pl/produkty/dekoracje-i-dodatki) kolejną stronę pod tym linkiem.

Natomiast jeśli chcemy mieć coś estetycznego i pięknego w naszym domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać piękny obraz. Spełniać on będzie funkcję taką, jaką musi spełniać, czyli elementu estetycznego, który nie służy do siedzenia czy leżenia,
narożnik
Author: ABRA
Source: ABRA
ale podziwiania . Pamiętajmy o tej istotnej zasadzie, by nie czuć później rozczarowania, który obawiał się będzie na wielu płaszczyznach, wśród których prym będą niosły niezadowolenie i strata finansowa.

Z jednej więc strony coś, co można zdefiniować jako nieudany zakup, a na dodatek pozbycie się znacznej części pieniędzy, którą przeznaczyć można było całkowicie inaczej.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to naciśnij to i przeglądnij tam kolejne frapujące wpisy. Nie zwlekaj!

Żeby nie doprowadzić do tego typu okoliczności pamiętajmy tą mądrą i niezwykle prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o kwestii estetycznej, to zakupmy jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, lecz kiedy dochodzi do spraw praktycznych i estetycznych, to zawsze, najistotniejsza musi być nasza wygoda. Kupujmy więc rzeczy użyteczne.

Tags: mieszkanie, fotel