Wspomnienie Mikołaja - magiczny czas na prezenty

Posted on 15/09/2020 11:25am

Grudzień to okres, w którym we wszelakich sklepach wydajemy o wiele więcej pieniędzy niż kiedyś indziej. Jest tak, bo w tym okresie przypadają dwie okazje, jakie wiążą się z tradycją dawania sobie prezentów.


Pomimo że obie wspomniane wyżej okazje w sposób ścisły wiążą się z religią katolicką, nie przeszkadza to ateistom ani wyznawcom innych religii w obchodzeniu związanych z nimi zwyczajów.


worek św mikołaja
Source: pixabay


To właśnie z tego powodu, iż tak uwielbiamy Mikołajki i Boże Narodzenie sprzedawcy w grudniu uzyskują rekordowe zyski. Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, kochamy dostawać prezenty. Wiele osób twierdzi, iż o wiele przyjemniejsze od tego jest robienie prezentów. Niezależnie od tego, w jakiej grupie jesteśmy, worek św.

Pragniemy Cię zaprosić do równie interesujących postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem naciśnij hiperłącze i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Mikołaja powinien być pełny po brzegi. Szczególnie, jeżeli mamy dzieci, jakie ciągle wierzą, że to właśnie ten święty, a nie przebrany wujek przyniesie im podarunki, jeśli były grzeczne w mijającym roku. Na początku grudnia nie tylko wszelkie sklepy przeżywają istne oblężenie, także wypożyczalnie kostiumów mają licznych klientów. Pragniemy, aby naszym dzieciom podarunki dawał Mikołaj, aby poczuły one magię Świąt, pragniemy zrobić im zdjęcia na pamiątkę. Dlatego pożyczamy stroje, jakie mają nas upodobnić do Mikołaja lub odwiedzamy miejsca, w których taki Mikołaj wręcza prezenty.


biskupia czapka
Osoby wierzące lub zwyczajnie które lubią historię na pewno doskonale wiedzą, że prawdziwy święty Mikołaj nie ma nic wspólnego z czerwonym brodatym dziadkiem - nie nosił czapki z pomponem, na jego głowie leżała biskupia czapka, albowiem sprawował on taką funkcję.


Mało osób organizuje mikołajkowe spotkanie z postacią przebraną w strój oddający realia historyczne, jednakże w razie czego również takie stroje, aczkolwiek w niewielkich ilościach znajdują się w wypożyczalniach.

Tags: zysk, sposób, dostawa