Światło w naszym życiu pełni niezwykle istotną funkcję. Warto więc zadbać o właściwe naświetlenie w domu , i to zarówno o oświetlenie łazienkowe, jak i o światło w salonie.

Posted on 18/08/2017 9:36am

Niektórzy ludzie lekceważą rolę słońca w codziennym życiu. A jednak jest ono bardzo istotne. Oddziałuje bowiem na nasz nastrój. Z tego powodu w miesiącach letnich czujemy się szczęśliwsi i mamy w sobie znacznie więcej chęci do życia, a w czasie zimy i jesieni łapie nas czasem tzw. minidepresja.


Jeżeli tego typu stan się przedłuża, może przerodzić się nawet w prawdziwą depresję. Obecnie, psychologia zdiagnozowała już nawet taką jednostkę chorobową, jak depresja sezonowa. Bardzo często spotykana jest ona w krajach północnych, takich jak Szwecja czy Dania, oraz w Wielkiej Brytanii. Wszystko to wygląda poważnie. Jednak sposób terapii jest dość prosty. Stosuje się wówczas przeważnie leczenie światłem. To najprostszy oraz najskuteczniejszy sposób terapii depresji sezonowej. Terapię światłem stosuje się jednak też w celach zapobiegawczych, również w Polsce. To miły i stosunkowo tani sposób na relaks, który dostarczy nam więcej radości niż czekolada.
lampy
Author: Vesa Linja-aho
Source: http://www.flickr.com
Zanim wykupimy karnet, na tę usługę, warto jednak zadbać o odpowiednie światło w naszym mieszkaniu, i pamiętajmy, że może być to jednocześnie oświetlenie nowoczesne.
Najbardziej znacząca jest temperatura oraz stopień nasilenia promieni świetlnych. Dobrze pamiętać, że odpowiednie oświetlenie w kuchni, sypialni lub w salonie jest jednak równie ważne, co np. oświetlenie łazienkowe (więcej). W łazience, podczas kąpieli często mamy bowiem chwilę na to, by odpocząć. Mając to na uwadze zadbajmy wówczas o przyjemne światło. Dzięki temu będziemy też lepiej postrzegać swoje odbicie w łazienkowym lustrze, a to też ma wpływ na nasze samopoczucie. Współcześnie istnieje dużo rozwiązań, które przez światło ulepszają też funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Wyobraźmy sobie, jak istotne jest, by np. w kuchni znajdowało się oświetlenie nowoczesne (tutaj).


Zdecydowanie upraszcza ono pracę i stwarza przyjemny nastrój. Jeśli jednak chodzi o niepowtarzalną atmosferę, to bez wątpienia najlepiej sprawdza się w tym przypadku oświetlenie świąteczne. Lampki bożonarodzeniowe zapewniają bowiem niepowtarzalny nastrój i powodują, że w naszym domu albo też wokół niego natychmiast robi się weselej i przytulniej. Oświetlenie świąteczne to z pewnością najlepszy sposób, na to aby pozbyć się zimowej chandry.

Tags: oświetlenie, Oświetleni