Własności uzdrawiające minerałów

Posted on 08/11/2018 7:32am

Kamienie szlachetne najczęściej są elementami dekoracyjnymi w jubilerskich wyrobach. Jednak poniektórzy przypisują im właściwości uzdrawiające.


Jantar może zapobiec robieniu się zmarszczek, natomiast rubin może pobudzić krążenie .


oliwin
Author: media.digest
Source: http://www.flickr.com


Przeczytaj jakie są własności pozostałych kamieni jak też minerałów. Kamienie szlachetne i metale urzekały ludzi od zawżdy, nie tylko ze względu na czar tęczowego wyglądu. Ich terapeutyczne i kosmetyczne właściwości znali już starożytni Egipcjanie i Grecy. Metoda leczenia kamieniami stosowana jest w żywej do dzisiaj tradycyjnej medycynie indyjskiej. Agat to jeden z najbezpieczniejszych kamieni. Nie musimy się wcale na nich znać, by korzystać z jego właściwości. Z jednej strony gwarantuje ochronę. Z drugiej zaś bardzo mocno podnosi życiową energię, wzmaga dążność do sukcesu jak też siły, aby go osiągnąć. Rekomendowany jest maluchom w wieku szkolnym, bo dodaje im pewności siebie, rozbudza mądrość wewnętrzną oraz pomaga odnaleźć naturalne uzdolnienia. Polecany jest również paniom w ciąży czy też tym, które ją przewidują. Świetnie działa także jako odpromiennik. Umieszczony przed komputerem czy telewizorem, niweluje ich niekorzystne oddziaływanie na zdrowie. A noszony na ciele w postaci zawieszki bądź breloczka, gwarantuje powodzenie u płci przeciwnej oraz pomaga przyciągnąć partnera!


Oliwin jest to kamień zaliczany do gromady krzemianów. Cechuje się zielonym kolorem w przeróżnych odcieniach, jednakże bywa także brązowy czy też czarną.
Oliwiny z zasady występują w skałach magmowych a także przede wszystkim składają się z manganu. Występują także w pewnych meteorytach a także w okruchowych skałach.

Tags: komputer, zdrowie, maluch, element