Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak zamykane są przeróżne butelki czy słoiki

Posted on 15/10/2021 7:35am

Niejeden producent przetworów, alkoholi czy innych płynnych produktów z pewnością posiada cały park maszynowy do ich butelkowania oraz zakręcania.


Przedsiębiorstwa, które produkują różnego typu płynne rzeczy, na pewno jest świadom tego, jak nalewa się je do butelek czy słoików i jak następnie zakręca.


alkohol
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
zamykarki


Normalny Kowalski może nie zdawać sobie z tego sprawy. Zwykle odkręcając butelkę, nie myślimy o tym. Po prostu mamy zamiar nalać do kubka soku czy wina (zobacz: wina dla horeca) do kieliszka. Do chwili, gdy płynny produkt jest już gotowy i stawia się go na regale w hipermarkecie, musi przebyć stosunkowo długą drogę. Chodzi rzecz jasna o nalewanie i zamykanie butelek albo innych pojemników. Do zakręcania służą zamykarki. Są to maszyny, które są niezbędne przy tego typu produkcji. Rzecz w tym, że do butelek i słoików nie mogą dostać się żadne bakterie, przez to podczas całego procesu nikt nie może ich dotykać. Wszystko powinno być odkażone i wyczyszczone.

Czy szukasz świeżych informacji na opisywany temat? Jeśli tak, to przenieś się do serwisu (http://infinitex.pl/o-nas/), gdzie odnajdziesz atrakcyjne komunikaty, które zachowasz w pamięci na długo.

Wtedy dopiero następuje nalewanie i zamykanie. Zamykarki nie są skomplikowane. Czyniony przez nie ruch jest również dosyć oczywisty. Jedyny dylemat, jaki możemy napotkać to średnica zakrętki, która bywa różna przy wielu typach butelek. Jednak to w dosyć łatwy sposób możemy ustawiać.


Wobec tego ta sama maszyna może zakręcać butelki z winem czy słoiki z przetworami. To spore ułatwienie dla producentów, którzy nie muszą martwić się dodatkowymi wydatkami na przykład na wymianę głowicy. Nie zapominajmy, że należy kupować sprzęt certyfikowany.

Tags: butelki, producent, problem