Właściwe logo jako wizytówka przedsiębiorstwa

Posted on 04/12/2017 11:25am

Logo jest wizytówką firmy, wobec tego profesjonalne logo ma istotne znaczenie dla powodzenia firmy.


Tylko starannie zaprojektowane logo może dobrze komunikować się z ludźmi i oddać im zalety firmy, czy produktu.
papier
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com


Logo powinno być proste i sugestywne. Musi zapadać w pamięć i być przekonującym dla odbiorcy, ale także bardzo schludnym. Nie może mieścić za bardzo dużo szczegółów, bo wzrok nie może się skoncentrować. Złożona grafika będzie się marnie przedstawiać i przestanie być wyrazista gdy zostanie zmniejszona do niewielkich rozmiarów. Właściwe logo to nie jedynie schludna grafika, ale przede wszystkim nośnik wiadomości na temat marki. Jest nieodzowne, ażeby logo posiadało przesłanie, przedstawiało coś osobliwego, walczyło o uwagę odbiorcy i wyróżniało się od reszty konkurencji. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się wytłaczanie logo w skórze. Forma wytłoczonego wzoru jest zależna od siły nacisku z jaką motyw dociskany jest do skóry. Znacząca jest również temperatura w jakiej wykonywane jest tłoczenie, także wilgotność skóry. Do wykonania owego gatunku logo używa się podgrzanych do odpowiedniej temperatury wypukłych matryc.


biały komplet bielizny
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Logo znajduje się na wszelkich towarach promocyjnych danej firmy, jest składnikiem wystroju budynków firmowych i zamieszcza się je na akcesoriach, bądź ubraniach pracowników.
Fachowy projekt logo jest w stanie znacząco pomóc w pozyskaniu klienta. Logo może oddziaływać pozytywnie, lub negatywnie i dlatego należałoby przykładać uwagę do najlepszego projektu i porządnego wykonania.

Tags: materiał, zysk, pomysł, temat, kupić