Właściwa stylistyka oświetlenia mieszkań

Posted on 04/10/2022 8:14am

Aranżacje wnętrz to również oświetlenie - niezwykle ważny aspekt projektu. Światło kreuje nastrój mieszkanka. Za jego wsparciem należycie modulujemy przestrzeń. Stosowne wykorzystanie światła dopomaga tuszować niedostatki wnętrz. Podnosić niskie wnętrza i poszerzać wąskie.


Oświetlenie trzeba zaprojektować już na początku realizowania planu. Umożliwia to unikniecie przeróbek. W każdym wnętrzu powinno być kilka źródeł oświetlenia. Bezwzględnie musi się znaleźć się oświetlenie górne, żyrandol lub plafon doświetla najodpowiedniej. Nawet znaczna liczba kinkietów nie jest w stanie odpowiednio oświetlić wnętrza. Niełatwo jest przewidzieć wynik jaki da nam zaplanowane przez nas oświetlenie. Najlepiej skorzystać z praktyki innych. Projektowanie stosownej liczby źródeł światła pomaga w modelowaniu przestrzeni. Dopasowuje mieszkanie do bieżących potrzeb.

kolorowy pokój dziecięcy
Author: Sigma
Source: Sigma
Nie chodzi o to, żeby zaplanować oświetlenie choinkowe. Duża liczba źródeł światła umożliwia elastyczne korzystanie z nich. Właściwe projektowanie światła pomaga niwelować braki architektoniczne. Doświetlenie górnej części wnętrza wizualnie zwiększa wnętrze, podwyższa je. Górne oświetlenie mogą stanowić żyrandole, plafony, a również lampki halogenowe wbudowane w sufit (zobacz czarny żyrandol z kryształkami) podwieszony. Jeśli wieszamy stylowe lampy wiszące, musimy uwzględnić ich długość, żeby nie haczyć o nie głową. Zbyt krótkie lampy nie oświetlą odpowiednio wysokich wnętrz. Pięknie prezentują się pojedyncze lampy sufitowe do przedpokoju powieszone w rzędzie, trzy blisko siebie.


Wycelowanie światła w dół zaciemnia jak też obniża. Kinkiety na pozór poszerzają wnętrza. W wydłużonym, wąskim pomieszczeniu optycznie wyrównujemy proporcje poprzez wycelowanie światła na krótsze ściany. Nowoczesne plafony do salonu wspaniale nadają się do współczesnych salonów. Aranżacje wnętrz z prawidłowo zaplanowanym oświetleniem są kluczem do sukcesu. Światło ma duże znaczenie. Wpływa na nasze samopoczucie. Ciepłe światło o małym natężeniu wspaniale się nadaje do wypoczynku. Intensywne pobudza do działań. Zielone bądź niebieskie żarówki wprowadzają stan niepokoju. Oświetlenie zbliżone do żółtego wydzielają tradycyjne żarówki, z kolei halogeny dają białe światło.

Tags: oświetlenie, mieszkanie, relaks, żarówki, żyrandol