W sezonie letnim pamiętaj o stylowych i zdrowych okularach przeciwsłonecznych

Posted on 10/10/2021 7:32am

Nadciąga sezon letni, a razem z nim dni pełne słońca. Kto nie lubi rozżarzonych promieni rozgrzewających ciało oraz nie upaja się tym, że może nareszcie poukrywać do szafy ciepłe zimowe ubrania? Niestety promienie słoneczne to nie tylko przyjemność. Z wielu stron słyszymy o potrzebie ochrony ciała profesjonalnymi smarowidłami z filtrem, jednak zdecydowanie rzadziej informuje się o tak samo ważnej protekcji wrażliwych ludzkich oczu.

rayban
Source: pixabay
Regularne eksponowanie oczu na promienie UV może skończyć się istotnym osłabieniem zmysłu widzenia lub zrodzić wiele chorób, w tym nowotworów. Doskonałym środkiem zaradczym są porządne okulary przeciwsłoneczne (chociażby takie: ), koniecznie z filtrem UV. Jedynie ciemne okulary mogą powodować szersze otwarcie źrenic, a tym samym więcej promieni UV dostaje się na siatkówkę i może ją uszkodzić. Dlatego tak istotny jest odpowiedni filtr (filtr na prysznic) UV, który zatrzyma szkodliwe promienie słoneczne przed dostaniem się do ludzkich oczu.Podczas trwania sezonu, na chodnikach zobaczyć można wielu sprzedawców okularów, niestety sprzedawane przez nich okulary przeciwsłoneczne są zazwyczaj bardzo niskiej jakości i bez odpowiedniego filtra UV. Tylko oryginalne okulary rzuć okiem mają rzetelne oznakowanie, mówiące o sile filtra UV i jedynie takim możemy ufać. Niekiedy warto zapłacić więcej, gdyż zdrowie niezmiennie jest bezcenne. Całe szczęście czasy, gdy niełatwo było dobrać okulary (zobacz ) do naszego charakteru odszedł w zapomnienie. Wachlarz modeli jest niezliczony, a poniektórzy wytwórcy podsuwają wiele możliwości konfiguracji i dostosowywania okularów pod konsumenta.

okulary carrera
Author: Maxime Raphael
Source: http://www.flickr.com
Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban czy okulary Carrera to ostatni krzyk mody. Okulary Carrera mogą być łatwo dopasowane do właściciela poprzez zamianę szkieł oraz zmianę tworzywa z jakiego wykonane są oprawki. Z drugiej strony okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban można stworzyć dla siebie praktycznie od podstaw, decydując się na różne odcienie i kształty oprawek, a nawet wygląd szkieł: . Za tą sprawą każdy może zaznaczyć własny styl. Nieważne czy jesteś oryginalnym indywiduum czy ciekawym świata dziwakiem zawsze znajdziesz okulary dla siebie. Decydując się na okulary przeciwsłoneczne nie zapominajmy jednak o ich zasadniczym celu, osłonie oczu.

Tags: Lato, oczy, oprawki, UV