W obecnym wieku funkcjonujemy w świecie wirtualnym - prawie wszystkie aspekty naszego życia załatwiamy online

Posted on 04/12/2017 11:34am

Jeszcze sto lat wstecz nikt nie przypuszczał, że cywilizacja tak się rozwinie. Internet zawojował świat tak bardzo, że obecnie nasze życie w sporej mierze jest wirtualne.
Zestaw bronzera i pędzla
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com


Wobec tego w sieci należy się czuć tak samo bezpiecznie, jak w realnym świecie.


Jeśliby się zastanowić, to wyszłoby na jaw, że w internecie "funkcjonujemy" prawie tak intensywnie, jak w rzeczywistym świecie. Tam kontaktujemy się ze znajomymi, zamawiamy obiady, kupujemy różne rzeczy oraz w końcu opłacamy rachunki. Prawie każdy posiada konto w banku oraz wirtualny do niego dostęp. Nieważne czy mamy aplikację w telefonie czy logujemy się do swojego konta bankowego z laptopa. To wszystko przecież ma miejsce w wirtualnym świecie. I tak jak pragniemy czuć się bezpieczni na ulicy, tak chcemy także nie bać się niczego w sieci. W kwestii bezpieczeństwa naszych pieniędzy - tym martwi się nasz bank. Zatrudnia grupę informatyków, którzy piszą przeróżne zabezpieczenia. Dzięki temu złodzieje nie mogą ukraść naszych pieniędzy. Ale bezpieczeństwo w sieci, to nie tylko sprawa pieniędzy. To także tyczy się bezpieczeństwa naszych haseł do e-maili oraz stron społecznościowych. Czasami ludzie mają także problemy ze stalkerami, którzy narzucają się komuś online. Mimo że odbywa się to w wirtualnym świecie, to podlega to karze. Musimy zatem udać się wówczas na komendę.
Tam policjanci po adresie IP będą w stanie odszukać dręczyciela i będziemy mogli wtedy iść z tym do odpowiedniego organu wymiaru sprawiedliwości.

Tags: program, komputer, telefon, kontakt, lokal