W jakiej sytuacji nie powinno się używać naszyjnika z motywem w kształcie literki "V"?

Posted on 28/01/2022 7:44am

Naszyjnik jest taką biżuterią, do doboru której nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi. To błąd, gdyż ta część biżuterii, podobnie jak pozostałe, musi pasować do ogólnej stylizacji.


Jeżeli by tak nie było, to łańcuszek może kłócić się stylistycznie z naszym strojem albo okazać się powodem optycznych dysproporcji.


metal
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com


dokument
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli właśnie jest cieplejsza wiosna lub lato, kobiety z przyjemnością ubierają się w bluzeczki z sporym dekoltem w formie łódki. W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem okazałyby się delikatne, ale stosunkowo dłuższe naszyjniki z jednolitym wzorkiem. Tego typu rodzaj naszyjnika może zniwelować ewentualne dysproporcje poprzez wizualne wydłużenie sylwetki. Jeśli natomiast poszukujemy odpowiedniej ozdoby do bardziej oficjalnego ubrania, to doskonałe byłyby naszyjniki ze skromną aplikacją albo łańcuszki z małą zawieszką. Bluzeczki koszulowe albo ogólnie fasony posiadające kołnierzyk, cechują się stosunkowo małym dekoltem. Żeby ponadto nadać sobie delikatnej elegancji, dobrze jest wtedy dobrać małą gustowną zawieszkę. Powinno się jednak bezwzględnie unikać takich, które przypominają literkę "V".


naszyjniki
Author: 38PR
Source: 38PR
Można je jednak wykorzystywać w wypadku strojów wieczorowych. Są one dobrym wyjściem przy ubraniach ze znacznym wycięciem. Można by w takiej sytuacji założyć piękny złoty łańcuszek ze wzorem chociażby ulubionego zwierzaka.

Ta solidna strona (https://sklep.acana.com.pl/dla-psa/108-orijen-tundra-dog.html), posiada zbliżone informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj, a zgłąb dokładnie info na to zagadnienie.

Obecna w salonach jubilerskich oferta jest bardzo obszerna. Można w tamtym miejscu nabyć naszyjniki na praktycznie dowolną okazję. Niezwykle ciekawym pomysłem są naszyjniki dla dzieci, ponieważ mogą przedstawiać niezapomnianą pamiątkę z Pierwszej Komunii.


Ceny wisiorków są bardzo zróżnicowane oraz mogłyby wynieść od kilkudziesięciu do przeszło tysiąca złotych. Wszystko zależy od tworzywa, rozmiaru czy zastosowanych dekoracji.

Tags: ozdoby, kobiety, pomysł, rodzaj