W jakie sposób urządzić pokój gościnny, żeby spełniał swoje wszystkie podstawowe funkcje? O jakich rzeczach warto wiedzieć?

Posted on 11/03/2022 7:36am

Mały stołowy często jest przyczyną frustracji i niechęci. Szczególnie, gdy spędzamy w nim bardzo dużo czasu, to chcielibyśmy, by był urządzony jak najlepiej. Gorzej jeśli taki salon ma niewielkie rozmiary, przez co ciężko urządzić go w taki sposób, żeby pełnił swoje podstawowe funkcje.

Aranżacja salonu, szczególnie niewielkich rozmiarów nie jest więc łatwa, lecz jak już się dowiemy, w jaki sposób dostrzegać możliwości małej przestrzeni, to z pewnością urządzimy miły oraz funkcjonalny pokój gościnny. Co ważne, nawet największy salon nie będzie prezentował się zbyt dobrze, jeżeli będzie w nim królował nieporządek. Zbyt dużo rzeczy na niewielkiej przestrzeni sprawia, iż optycznie się zmniejsza, dlatego jeżeli nie zatroszczymy się o właściwy porządek nasz salon będzie sprawiał wrażenie miejsca małego i depresyjnego. W jaki sposób w związku z tym utrzymać czystość? Doskonałym pomysłem są ukryte przestrzenie i półki.
salon ze stolikiem i stołem
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Tego typu dodatkowe pomieszczenia można przykładowo pozyskać, jeżeli zdecydujemy się na stoliki do kawy oraz stoły (sprawdź koniecznie stół minimalistyczny) z półkami lub szufladami. Takie miejsce także z pewnością otrzymamy jeżeli wybierzemy inny typ umeblowania, na przykład stolik szafka rtv. Dowiedz się więcej - Dobrym rozwiązaniem są zapewne pseudo-wnęki. Szafy przesuwne czy system do przechowywania to też niedrogi sposób, aby powiększyć funkcjonalność każdego salonu. Jednocześnie należy pamiętać, że rozwiązania tego typu dość szybko mogą zmniejszyć i tak niezbyt dużą przestrzeń, powodując, że wszelkie próby będą zbyteczne. Najlepiej od razu zaakceptować to, że w małym salonie nie da się wszystkich rzeczy zmieścić. Nim zaczniemy więc zastanawiać się nad jego całkowitą zmianą lepiej zrobić porządek ze swoimi rzeczami, czyli pozbądźmy się niepotrzebnych przedmiotów, jakie do niczego się nie przydają.W małym salonie na pewno nie zmieści się sofa, dwa fotele, stolik oraz dodatkowe rzeczy, jak stolik kawowy i komódka. Co więcej, meble jakie tam wstawiamy na pewno staną się miejscem na przeróżne szpargały. Gdy usuniemy z salonu zbędne meble rozwiążemy jednocześnie dwa problemy. Z jednej strony zwiększymy dostępną przestrzeń, z kolejnej pozbędziemy się zbędnych rupieci, które jedynie zagracają miejsce.

Tags: salon, aranżacja, pokój gościnny