W jaki sposób zostać artystą malarzem?

Posted on 24/06/2021 4:12pm

Ktoś, kto chciałby malować, a nie wie zupełnie nic o technikach artystycznych, czasem zwyczajnie krępuje się spytać w sklepie dla fachowców. Od czego zacząć? Jakich użyć narzędzi?
W punkcie wyprzedającym artykuły plastyczne odszukamy z pewnością akwarele. Jest to znana technika jaka polega na nakładaniu z reguły na absorbujący, chropowaty, jasny papier przezroczystej lub półprzezroczystej warstewki (tak zwany laserunek) farbki rozpuszczonej w wodzie. W gamie nie ma koloru białego. Blaski uzyskuje się poprzez zostawienie niezamalowanego obszaru papieru, a barwy możesz rozjaśniać wodą. Akwarele umożliwiają tworzenie subtelnych, świetlistych obrazków, bez ostrych konturów, z lekkim rozmyciem obrysów.

O sprawach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się możemy z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://www.infinitex.pl/).

Następną dostępną techniką jest malowanie olejnymi farbkami. Jest ona uważana za najszlachetniejszą z technik . Polega na pokrywaniu zagruntowanego podobrazia (w większości wypadków płótna bądź deski) warstwą olejnej farby. Tłuste w swojej konsystencji oleje nie mieszają się z wodą, są dosyć świetliste i długo schną, nawet parę miesięcy. Zachowują ślady pędzla ewentualnie szpachli.


artykuły plastyczne
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Akryl to dająca mnóstwo możliwości technika, jaka łączy cechy techniki olejnej oraz akwarelowej.

Jeśli zafascynował Cię omawiany wątek, to odsyłam do strony (https://acana.com.pl/karma/czy-karmiac-jedzeniem-acana-i-orijen-trzeba-stosowac-suplementy/) - tam odnajdziesz interesujące dane, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Wodno-rozpuszczalne akrylowe farby, w trakcie pracy możesz zmywać wodą, po zaschnięciu staną się wodoodporne. obrazy akrylowe mają głębokie barwy a także lekki połysk.
Zalety: realny retusz; możliwe zachowanie pociągnięć pędzla czy też szpachli; ideale do impastów (nakładanie grubej powłoki farby); tańsze od olejnych farb, szybkoschnące; trwałe, elastyczne, wytrzymałe na starzenie, nie kruszeją; pędzle tuż po ukończonej pracy nie wymagają mycia za pomocą rozpuszczalnika.

Tags: Kolor, obrazy, sklep, papier, technika