W jaki sposób zatroszczyć się o bezpieczeństwo na drodze zarówno jako kierujący, jak i jako pieszy?

Posted on 03/02/2022 7:45am

Obecne jesienią czy też w zimie warunki pogodowe mają ogromny wpływ na uczestników ruchu drogowego. Padający deszcz czy też WCześniej zapadający zmierzch, nie tworzą zbyt bezpiecznych okoliczności.
Dlatego też warto dowiedzieć się, co można zrobić, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznej.


ann summers


szampon


Jeśli poruszamy się na piechotę po drodze już po zmierzchu, musimy używać świateł odblaskowych. W ten sposób będziemy znacznie bardziej widoczni dla innych osób na drodze. Co prawda jest to element konieczny, jednak jeszcze wiele osób o nim zapomina.

Potrzebne są Ci dodatkowe info (http://www.iltex.pl/oferta/) na ten intrygujący temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do następnego artykułu - tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Nie muszą to być kamizelki (choć one są największe oraz przez to najbardziej zalecane), wystarczyłby chociażby umiejscowiony w widocznym miejscu breloczek. Ponadto powinniśmy pamiętać, żeby nie wychodzić zza jakiejkolwiek przeszkody (np. zasłaniających nas drzew) tuż przed nadjeżdżającym samochodem. W tamtym miejscu, gdzie jest to możliwe, powinniśmy bezwzględnie korzystać z pobocza albo drogi przygotowanej tylko dla chodzących na piechotę. Jeśli droga, po jakiej się poruszamy nie ma takiego chodnika, powinniśmy poruszać się jedynie po lewej stronie jezdni. Nasze bezpieczeństwo zagwarantuje również przechodzenie przez ulicę zaledwie przez przejścia dla pieszych.


bezpieczeństwo
Author: Robert Sheie
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli natomiast poruszamy się po ulicach jako kierujący, musimy zwracać specjalną uwagę na chodzących na piechotę i osoby, które jadą na rowerach lub skuterach. Jest to szczególnie ważne w miejscach źle oświetlonych.
Trzeba także zawsze korzystać z pasów bezpieczeństwa, a kupując pojazd należy sprawdzić, czy ma on działające poduszki powietrzne. Nie wolno zapomnieć o włączaniu świateł mijania (niezależnie od pory dnia). Trzeba również dbać o czystość wszystkich szyb w pojeździe.

Tags: pies, samochód, WC, zakup, warunki