W jaki sposób zaplanować własny ogród?

Posted on 12/10/2020 9:55am

ogród łączy nam się przeważnie z dużą otwartą przestrzenią, gazonem, kwiatowymi rabatami, drzewami oraz krzewami, a przecież jest to wyłącznie jedna z ogromu opcji.


Ogrodem może być jakiekolwiek miejsce, w którym posadzimy roślinki - można go założyć w domku, na parapecie okiennym, na balkonie albo tarasie.
Nadruki
Author: Kecko
Source: http://www.flickr.com


Zacznij od projektu, nie zaś od sadzenia roślinek. Jedynie w ten sposób ustrzeżesz się bezładu jak też późniejszego przesadzania roślin. Zastanów się jak powinien prezentować się Twój wyśniony ogródek oraz które roślinki kochasz najbardziej.pomocne informacje jak zrobić trawertynJakiego rodzaju drzewo posadzisz? Rozważ czy w swoim ogrodzie w ogóle chcesz uprawiać drzewa jak też ozdobne krzewy? Lubisz kwiaty, a może fantazjujesz o ogródku ziołowym pełnym aromatów oraz smaków. A może Twój wymarzony ogródek to angielski trawnik i równiutko przystrzyżone żywopłoty z popularnych tui?


Bazą kompozycji każdego ogrodu jest jego funkcjonalność. Zaplanuj go tak, aby korzystanie z każdego elementu ogrodu było wygodne, a jego utrzymanie i pielęgnacja nieuciążliwe jak też wymagało mało czasu, stąd też nim rozpoczniesz planować własny przyszły ogródek porządnie się zastanów – czego oczekujesz? Planując ogródek pamiętaj, że każdy z członków rodziny powinien znaleźć w nim miejsce dla siebie. Ogród nie jedynie jest miejscem, w którym sadzimy rośliny ozdobne.

Jeżeli uważasz, że informacje w sieci nie są pełne, to przejdź do linku, gdzie znajdziesz dokładniejsze opracowania zagadnień - odnośnik znajduje się tu.

To także miejsce odpoczynku, zabaw dzieci oraz spotkań ze znajomymi.
Miej na względzie, że ogród powinien tworzyć spójną całość z budynkiem. Pomyśl o tym już na etapie powstawania projektu budynku. Najlepiej, gdy architekt budynku jak też projektant krajobrazu pracują razem.

Tags: ogród, aromat, pielęgnacja, miejsce