W jaki sposób walczyć z objawami depresji? Co będzie pomocne w takim stanie? Co można zrobić?

Posted on 14/05/2019 12:17pm

Depresja w trakcie kilku ostatnich lat zyskała górnolotne miano choroby cywilizacyjnej. Niestety, pomimo powszechności tego przykrego schorzenia, wiele osób dotkniętych ta chorobą nie zdaje sobie sprawy z jej powagi. Nawet jeśli u chorego wystąpią syndromy, do których należą: zobojętnienie, bezsenność, wahania nastrojów, nagłe przypływy agresji, a także zanik chęci do życia; najczęściej bywają one ignorowane. Tymczasem, depresja, nawet depresja sezonowa jest niezwykle groźną chorobą, której nie powinno się bagatelizować.

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, myśląc, że mamy depresję, dobrym krokiem będzie decyzja o udaniu się do specjalisty. Jednak wielu cierpiących nie jest w stanie głośno mówić o własnych przypadłościach, dlatego dziś omówimy kilka alternatywnych sposobów walki z depresją. Na początek sport. Zdrowotne korzyści uprawiania sportu są chyba znane każdemu człowiekowi. Mocny wycisk na siłowni, zażarty mecz w nogę, a także częste uprawianie joggingu może wywrzeć dobry wpływ na nasz nastrój oraz postrzeganie własnej osoby. Sport wzmaga wytwarzanie endorfin, słynnych hormonów szczęścia, będą naszym sprzymierzeńcem walcząc z depresją.

Zrób wszystko by mieć czas na relaks! – żaden nałóg nie jest dobry, nie inaczej jest jeśli chodzi o pracoholizm. Spędzanie całych dni w pracy jest bardzo męczące, a nadmierny wysiłek w pracy może jedynie zaszkodzić nam jeszcze bardziej. Właśnie z tego powodu, weekendowy wyjazd na łono natury, a nawet zwykłe leżakowanie na słońcu będzie o wiele bardziej pomocne, aniżeli robienie kolejnego zlecenia w pracy.

lampa antydepresyjna
Author: Tracy Hunter
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj o dobrym odżywianiu – zdrowa dieta (zasmakuj w łódzkim jedzeniu z dowozem) jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Przyjmowanie zbilansowanych pokarmów posiada bardzo duży wpływ zarówno na naszą psychikę, jak i zdrowie fizyczne. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno witamina B12, a także tłuszcze omega-3. Wspomniane substancje pomagają obniżyć negatywne wahania nastroju. Trzeba też szukać gdzie indziej pomocy, jak lampa depresja, która bardzo dobrze wpływa na nasz stan umysłu. Mówiąc w skrócie: istnieje sporo różnych metod na walkę z depresją. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od stopnia zaawansowania naszej dolegliwości.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy system do fakturowania tego wpisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Jeśli naturalne metody zawiodą, warto przełamać niepotrzebną niechęć i udać się na wizytę do specjalisty.

Tags: zdrowie, depresja, samopoczucie, nastrój