W jaki sposób umyć bardzo brudne okna?

Posted on 08/10/2022 7:47am

To jak często powinieneś czyścić okna zależy przede wszystkim od okolicy, w której przebywasz. W mieście, przy ulicy należy to robić częściej, a również jeśli w mieszkaniu są palacze.


Mocno zaniedbane okna nastręczają ogromniejszego nakładu pracy, jednakże jeżeli się odpowiednio przyszykujesz – bez kłopotu doprowadzisz je do ładu.


firma
Author: Steve Snodgrass
Source: http://www.flickr.com


Przed przystąpieniem do pracy przygotuj : odkurzacz do mycia okien, zmiotkę, miskę, ścierki a także gąbkę, ręcznik papierowy, proszek do prania lub płyn do zmywania naczyń, płyn do mycia okien względnie ocet. Okno najpierw omieść z kurzu i brudu. W misce przyszykuj gorącą wodę z proszkiem do prania bądź płynem do mycia naczyń. Kilkakrotnie (najodpowiedniej gąbeczką) wyczyść szybę i framugi, szczególnie dokładnie w kantach, bowiem tam zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Najpierw wyczyść wewnętrzną (czyściejszą) stronę okna jak też parapety.
organizm
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com


Kiedy pozbędziesz się najgorszego brudu, czas na „wypłukanie” szyby czystą wodą. Nalej ciepłą wodę do miski i czystą szmatką przetrzyj szybę jak też framugi. Później osusz wszystko ściereczką bądź papierowym ręcznikiem. Następny krok to oczyszczanie szyb. Można do tego celu spożytkować płyn do mycia szyb czy ocet (z wodą w proporcji 1:8). Popryskane czy też przetarte wodą z octem szyby polerujemy ściereczką czy też starymi czasopismami, ażeby pozbyć się wszelkich smug.

Jeśli absorbują Cię prezentowane w tym tekście tematy i chcesz przeczytać więcej wiadomości na taki temat - wejdź tutaj (http://www.termas.pl//remonty-piecow).

Pamiętaj! Okna najlepiej myć w chmurny, jednakże gorący dzień.


Słońce sprawia, że woda szybciej zasycha, tworząc paskudne smugi. Jeśli jest nadzwyczaj zimno, szkło robi się delikatne i łatwiej pęka. sklep Karcher ma w swojej ofercie różnego rodzaju myjki do szyb.

Tags: woda, sklep, olej, części, papier