W jaki sposób stać się taryfiarzem - informacje podstawowe

Posted on 19/01/2022 7:40am

Uruchomienie prywatnej działalności tyczącej się przewozu klientów taryfą może się okazać świetnym pomysłem na firmę.


Transport ludzi taksówką jest to działalność zarobkowa, która polega na płatnym transporcie klientów wozem osobowym w wytyczone przez klientów miejsce.


warunki
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


Należność za przejazd jest ustalona z reguły na bazie stawki za każdy kilometr. Taryfa powinna przeznaczona być do transportu osób (nie więcej jednakże aniżeli dziewięciu pasażerów wraz z kierowcą) oraz ich bagażu podręcznego.


Wstępne wymagania powiązane z prowadzeniem przedsiębiorstwa taxi. Osoba, jaka chce prowadzić firmę związaną z transportem klientów taryfą, musi: mieć ukończone dwadzieścia jeden lat, mieć prawo jazdy (zobacz także test na prawo jazdy) , posiadać zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania tego rodzaju pracy, posiadać poświadczenie o skończeniu instruktażu z transportu drogowego lub mieć pismo poświadczające, że przez 5 lat pracowała w charakterze kierowcy. Gdy kandydat na taksiarza spełnia wymienione wyżej wymagania, musi do tego uzyskać odpowiednią licencję. Przyszły taryfiarz wybrać może każdy typ działalności gospodarczej poza tak zwaną spółką partnerską. W naszej ojczyźnie możemy wybrać prowadzenie firmy w ramach jednoosobowej działalności, spółki cywilnej bądź spółki handlowej.
Zazwyczaj jednak właściciele firmy świadczącej transport ludzi taksówką osobową decydują się na uruchomienie tzw. jednoosobowej działalności gospodarczej. Warto mieć na uwadze, iż każda forma prowadzenia działalności wymagać będzie od przyszłego kierowcy taryfy spełnienia odpowiednich warunków, o co pytać warto w urzędzie.

Tags: firmy, kierowca, klient, kierowcy, firm