W jaki sposób spędzać czas wolny z młodzieńcem?

Posted on 29/02/2020 7:42am

W procesie przechodzenia z nastoletniego wieku w okres dojrzałości latorośl wymaga mniej działań wychowaWCzych, natomiast więcej kontaktów z rodzicami.


By rozwinąć bliskość z potomkiem, odszukajmy zabawne sposoby odkrycia z nim wspólnego języka.


Mając w domku młodzieńca, większość czasu przeznaczamy niechybnie na zarządzanie, nie zaś na to, by się doskonale bawić. Podczas gdy dziecko było malutkie, siadywaliśmy na podłodze oraz bawiliśmy się w rozmaite, nawet bzdurne, gry, jakie sprawiały mu zadowolenie. Aktualnie, kiedy mamy więcej napięcia powiązanego z pracą, dosyć niedużo czasu wolnego, a również okrojone środki, "gra" z latoroślą wydaje się być krępującym obowiązkiem, nie zaś radością.

Jeśli wykorzystana w niniejszym artykule retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu terramix podobne wpisy - one dotyczą pokrewnej problematyki.

Widać to przede wszystkim wówczas, gdy latorośl ma bardzo dużo ponadplanowych zajęć. Rozpoznanie zamiłowań potomka wymaga pewnej inwencji, lecz nasz humorystyczny stosunek powoduje, że dziecko dostrzeże nas w innym świetle, to znaczy w charakterze osoby, z jaką może znaleźć wspólny język.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne artykuły? Zatem kliknij tu (http://angelove.pl/) i przeczytaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Możemy wspólnie z dzieckiem obejrzeć film dla młodzieży, na przykład Buffy: Postrach wampirów, a potem podyskutować na jego temat.


buffy
Author: All images by outreachr.com
Source: http://www.flickr.com


Znajdź czas, kiedy obydwoje jesteście wolni po czym sporządź listę zajęć, które można zrealizować w sposób spontaniczny. Spytajmy córkę lub syna, czy im to odpowiada, a potem trzymajmy się wyznaczonych ram czasowych.
Gdy wypadnie nam cokolwiek zaskakującego, potraktujmy uplanowany z potomkiem czas jak świętość - odmawiając innym, pokażemy dziecku, jak niezwykle jest dla nas istotne. Jeżeli sytuacja jest poza kontrolą, przełóżmy wtenczas spotkanie na kolejny dzień, zamiast całkiem z niego rezygnować.

Tags: dzieci, WC, pomysł, sposób, kontakt