W jaki sposób obecnie wygląda odzieżowy rynek dla tęgich ludzi, propozycja różnych sklepów dla takich konsumentów.

Posted on 18/01/2018 11:14am

Do niedawna jeszcze bardziej puszyste panie miały bardzo duży problem z zakupem odzieży dla siebie. Firmy odzieżowe, promując bardzo chude modelki zupełnie jakby nie chciały przyjąć do wiadomości, że zdecydowana większość kobiet nie ma tak idealnej figury, jak te z okładek katalogów. Parę kilo więcej, nieproporcjonalne kształty to zupełnie normalne rzeczy, które u wielu pań po prostu są.

kobieta
Author: Marc Dalmulder
Source: http://www.flickr.com
W dużej części sklepów dla tego typu osób po prostu nie było odpowiednich rozmiarów, a bynajmniej nie znaczy to, że takie osoby nie chcą się czuć wyjątkowo. Być może będzie to wynikać z faktu, że większym firmom zwyczajnie nie opłacało się szycie dużych ubrań, bo jednak zdecydowana ilość sprzedawanej odzieży to są standardowe wymiary. Na szczęście nieduże firmy, jakie są dużo elastyczniejsze i łatwiej dopasowują się do potrzeb rynku, dostrzegły bardzo dużą niszę na tym polu. W pewnym momencie zaczęły się pojawiać w sprzedaży zestawy dedykowane osobom w większych rozmiarach, i bardzo szybko zdobyły one uznanie wśród klientek.

Zmienia się również samo podejście klientek do tego tematu. Jeżeli jeszcze niedawno moda dla puszystych kojarzyła się im ze średnio ładnymi spódnicami i swetrami, to obecnie te ubrania nie będą odstawać kolekcji najlepszych projektantów. Tak naprawdę coraz częściej są oni zatrudniani do projektowania tego typu odzieży, przez co sukienki wieczorowe duże rozmiary są naprawdę bardzo kobiecie i eleganckie. W ostatnim czasie coraz częściej można znaleźć miejsca, w których jest oferowana ubrania jedynie dla osób puszystych od większości znanych w tej branży projektantów.suknia
Author: Subwave_Photography
Source: http://www.flickr.com
Propozycja ich obejmuje w zasadzie wszystko, od bielizny przez sukienki duże rozmiary sklep, a kończąc na grubych, zimowych kurtkach i płaszczach. I to wszystko będzie uszyte zgodnie ze współczesnymi trendami, przy użyciu najlepszych jakościowo materiałów i tkanin. Dzięki temu panie o bardziej puszystych kształtach nie muszą już wymyślać, aby w jakiś sposób znaleźć dla siebie coś interesującego, w takich sklepach będą mogły zrobić kompletne zakupy.

Tags: swetry, odzież, kurtki, ubrania, spódnice, płaszcze, sklepy, projektanci, materiały