W jaki sposób należy przewozić owoce mrożone?

Posted on 28/01/2022 7:44am

Nasz kraj eksportuje nie tylko jabłka. Dużą popularnością mogą cieszyć się za granicą także mrożonki czy też soki.


Owoce są niezwykle delikatnym oraz wymagającym produktem. Każdy export owoców i warzyw musi gwarantować właściwe warunki klimatyczne.
Przede wszystkim ważne jest ustawienie i utrzymanie odpowiedniej temperatury. Temperatura jest ważna zależnie od tego, czy transportujemy towary konserwowe czy suszone. W jakimkolwiek wypadku wysoka temperatura podczas transportu, mogłaby powodować przyspieszenie wystąpienia dużej ilości zmian. Mogłoby to być np. utlenianie tłuszczów, spadek wartości odżywczej czy też psucie się z powodów mikrobiologicznych. Świeże owoce i warzywa uszkadzają się pod wpływem wyższej temperatury czy też wilgotności względnej. Kiedy funkcjonuje na świeże produkty jakiś z czynników, mogłoby nastąpić wysychanie lub zmniejszenie wartości odżywczej.


ozdoby choinkowe
Author: makelessnoise
Source: http://www.flickr.com


Podczas transportowania towarów głęboko zamrożonych jest dopuszczalny wzrost temperatury tylko w zakresie takim, aby temperatura w miejscu przechowywania nie była wyższa niż taka, jaka jest przewidziana przez nadającego towar. Jednak nie mogłaby ona być większa niż temperatura największa dopuszczalna dla konkretnego produktu podczas schłodzenia. Wszystkie dokumenty transportu muszą mieć informacje o wielkości temperatury, która przewidziana jest przez nadawcę.

Sprawdź ten link - to naprawdę świetna propozycja (https://mennicapoznanska.com/kategoria/zloto/), która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie zwlekaj zatem i sprawdź już teraz.

Powinny być również informacje o bardzo szybkim przetworzeniu w miejscu docelowym. Tego typu towary muszą zostać przewożone środkami transportu posiadającymi potwierdzoną zgodę z wymaganiami ATP.
Jest to międzynarodowa umowa o transporcie artykułów szybko psujących się i specjalistycznych samochodach, jakie służą do transportowania takich towarów. Do grupy pojazdów, jakie służą do transportowania produktów żywnościowych, które potrzebują podczas transportu adekwatnej temperatury, należą przykładowo izotermy.

Tags: sport, gra, umowa