W jaki sposób nabyć doskonałe sadzonki winorośli, żeby radować się smacznymi oraz sporymi owocami?

Posted on 27/01/2022 7:41am

Odmiany winorośli, które sprzedawane są w sklepach, motywują do ich kupna zdjęciami pięknych owoców.


Największe oraz najsmaczniejsze owoce rodzi winorośl deserowa, której pędy co roku są intensywnie przycinane.
Roślina ta jest dość wrażliwa na ujemną temperaturę i dlatego musi być ona przed jakąkolwiek zimą starannie okrywana.

Spójrz na portal i prześledź wpis (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Francja_Prowansja-1224.html), który niewątpliwie totalnie Cię wciągnie, ponieważ informacje tam umieszczone, przyciągają uwagę.

Roślina ta nie nadaje się do sadzenia przy wyższych podporach. Żeby obsadzić pergolę, polecane są specjalne altanowe wersje, które wytrzymałe są na mróz do -30 stopni oraz wytrzymałe są na choroby i nie potrzebują one silnego przycinania. rośliny te posiadają niezwykle piękne liście. Szczególnie zauważalne jest to jesienią, kiedy przebarwiają się w brązowo-złote wzorki. Posiadają również smakowite oraz dość duże owoce.


artykuły
Author: Todd McCann
Source: http://www.flickr.com


biura


Winorośl nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Najlepiej jednak rośnie w glebie lekkiej, bez trudu się nagrzewającej oraz przepuszczalnej. Nie lubi gleby ciężkiej oraz podmokłej. Przed posadzeniem tego typu roślin należałoby wymieszać ogrodową ziemię z kompostem, który jest prawidłowo rozłożony. Niezwykle ważne jest to, aby winorośl zasadzić w dobrze nasłonecznionym miejscu, bo właśnie wówczas będzie ona rodziła dorodne owoce. Pnącza roślin niezwykle się rozrastają, dlatego też wystarczyłoby sadzić je co 1,5-2 metry. Najlepiej jest nabywać sadzonki w pojemnikach. Wybierać trzeba te rośliny, które posiadają zdrowe, mocne pędy oraz liście i generują czepne wąsy. Jest to oznaka, że sadzonki są żywotne i silne. Kiedy nabywamy winorośl jesienią, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, aby jej łodyga była zdrewniała na wys. 10 do 20 centymetrów.
Tego typu rośliny korzystniej znoszą mróz. Pierwsze 3 zimy winorośle muszą spędzić pod przykryciem. Wokół korzeni usypane muszą być kopczyki z gleby, a pędy trzeba owinąć przykładowo matami ze słomianymi.

Tags: rośliny, smak, zdjęcia, sklep