W jaki sposób działa obroża ćwiczebna dla pupila?

Posted on 23/02/2021 7:46am

Obroża szkoleniowa jest często przyrządem elektrycznym (aczkolwiek zdarzają się także obroże zapachowe bądź ultradźwiękowe). Korekta postępowania czworonoga (karanie psiaka) następuje na ogół poprzez wysłanie do elektrycznej obroży polecenia podania impulsu elektrostatycznego. Fakt ów budzi wiele niesłusznych sprzeciwów w stosunku do tresury tym narzędziem. Warto podkreślić, że nie ma on na celu wyrządzania bólu psinom!


Poprawnie wykorzystywana elektroniczna obroża dla psa nie może sprawiać psu bólu.


pies z obrożą
Author: lizasperling
Source: http://www.flickr.com
Należy stosować za każdym razem bodziec o niższej sile zaś wpływać na zwierzaka jego długością tak, żeby był na tyle wyczuwalny dla psa żeby skutecznie skierować bądź skupić jego atencję. Korzystając z urządzenia rodzaju elektroniczna obroża dla psa cenionego producenta moc impulsu jest dokładnie ustalona w taki sposób, aby impuls był jedynie konfundujący dla psa. Z drugiej strony trzeba również mieć na uwadze, by nie wysyłać zbyt długiego bodźca. Impulsy wywołują skurcz mięśni co jest nieprzyjemne dla pieska. W wyższym stopniu niehumanitarne jest szkolenie psa z pomocą kolczatki lub po prostu bijąc go za nieodpowiednie zachowanie. A to w psie budzi agresję. Pozytywna reakcja zwierzaka powinna zostać natomiast zawsze uhonorowana. Ważną rzeczą w tresurze systemami treningowymi jest to, że to elektroniczne obroże ganią psy, a nie bezpośrednio my. Tak więc pies kość dla psa nie kojarzy bezpośrednio niemiłej dla siebie reakcji obroży z posiadaczem, natomiast skojarzenie dotyczy danej czynności którą pies wykonuje .


Musimy pamiętać, iż krzywdę robimy czworonogowi (sobie też), jeżeli pragniemy prowadzić szkolenie wyłącznie poprzez nagradzanie.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest pasjonujący? Jeśli tak, to w odniesieniu do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (http://www.balkonytarasy.pl/36-balkony-i-tarasy-z-posadzkami-z-plytek-ceramicznych) tutaj.Pieski są istotami niezwykle inteligentnymi. Błyskawicznie zrozumieją, że wystarczy tylko zrobić "siad", ażeby otrzymać jakiś smakołyk. Ale nie odgadną jednego: z jakiego powodu mają to robić. Takowa tresura pieska jest krótkotrwała jak też mało efektywna. Jednakże kiedy prowadzimy tresurę psa z nagrodami oraz karami, psina zrozumie, że nie ma postępowań pośrednich, iż albo zachowuje się dobrze, albo nieodpowiednio i zostanie za to skarcony. Aby komendy były rozumiane przez nasze pieski, muszą być formułowane takim samym brzmieniem, a to nie jest takie łatwe (klik). Wykorzystując obrożę elektroniczną wspomagamy się impulsem o takim samym natężeniu.

Tags: pies, Impuls, tresura