W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?

Posted on 16/03/2022 1:40pm

W jaki sposób ochraniać dokumenty w podróży, w jaki sposób się zabezpieczyć przed ich utratą? Poniżej nieco praktycznych rad!


Dokumenty w podróży to oprócz pieniędzy najistotniejsza rzecz, bez jakiej nie obejdziemy się w czasie wyjazdu poza granicę, natomiast ich strata wywoła u nas niezły stres oraz nerwy.
etui na kartę kredytową
Author: Alex Pepperhill
Source: http://www.flickr.com


Poniższe rady z pewnością przydadzą się wszystkim osobom wyruszającym w nieco dłuższą podróż oraz poza Europę, ale nie oznacza to, iż będą całkiem nieprzydatne dla wszystkich wyjeżdżających na weekend do jednego z europejskich miast.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Zajrzyj więc do kolejnego zagadnienia i czytaj wino sherry tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię sprawach.

Rzecz jasna dopasujmy nasze potrzeby tyczące się ochrony dokumentów do zakresu naszego wyjazdu.


Nie bagatelizujmy zagrożenia – przywłaszczenie może się nam przytrafić tak w czasie dłuższej podróży z plecakiem gdzieś w państwach tropikalnych, jak również w Europie, w trakcie kilkudniowego wyjazdu. Skrzynka mailowa, chmura - opcji gromadzenia dokumentów w Internecie jest parę i zdają się dosyć kuszące, zwłaszcza w czasach, gdy na prawie każdym rogu można przyuważyć kafejkę Internetową z drukarką. Jednakże… Co w wypadku, jeżeli ktokolwiek włamie się na naszą skrzynkę mailową? Korzystniej nie przechowywać kopii na skrzynce mailowej, gdyż nigdy nie wiemy, kto dostanie się do niej. Jeżeli z kolei planujemy przechowywać duplikaty w tzw.galeria (sprawdź informacje)chmurze, pamiętajmy o skomplikowanym haśle dostępu.
Drugim podejściem jest kontakt z naszą jednostką do kontaktów w sytuacjach awaryjnych, jaka posiada nasze kopie poświadczeń, ażeby przesłała nam je mailowo (natomiast maila skasujemy natychmiast po wydrukowaniu papierów). Przed podróżą koniecznie zaopatrz się także w etui na kartę kredytową.

Tags: Internet, czas, etui, natura, sposób