W jaki sposób być EKO? Parę prostych reguł

Posted on 13/08/2020 1:40pm

Dzisiaj, by być eko, nie potrzeba zapisywać się do specjalnych zrzeszeń, jeździć na pikiety bądź wyjeżdżać do krajów proekologicznych.


Samodzielnie możesz zatroszczyć się o to, aby twój domek, twe otoczenie a także rodzina było przyjazne dla otoczenia.
kontenery na śmieci na posesji
Author: DaveBleasdale
Source: http://www.flickr.com


W jaki sposób? Oto parę prostych pomysłów, jak ochronić nie jedynie otoczenie, lecz i kilka złotych. Najfajniejsze w tych regułach jest to, iż może stosować je każdy, bez względu na swój wiek, miejsce zamieszkania albo wielkość zarobków.


garderoba
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com


Bicykl w miejsce samochodu. To reguła, działa nie jedynie na otoczenie (bowiem nie wydzielasz szkodliwych spalin swym czterokołowcem) ale także na Twoją formę. Bawełniana torba (klikaj) w miejsce nieekologicznych reklamówek to również świetny pomysł. Pamiętaj, jeżeli eko torba, to jedynie składana oraz zawsze w miej ją przy sobie.

Na niniejszej stronie są atrakcyjne zagadnienia, ale zobacz także inne tematyczne wątki, ponieważ one również z pewnością Cię zainteresują.

Braterstwo z secondhandem. Nie do końca przekonanym do sklepów z odzieżą używaną polecam wymianę odzieniami ze znajomymi koleżankami. Zorganizowanie takiej ciuchowej wymiany to nie jedynie bezmiar zabawy lecz także możliwość pozbycia się starych, za ciasnych, niechcianych przez nas ciuchów, które bezcelowo zalegają w szafie. Następna eko reguła - resztki do lodówki, nie do śmietnika. Gotowany kurczak z rosołu jest przepyszną bazą do sałatki, natomiast resztki chleba lądują w zamrażalce. I za każdym razem znajdzie się skory, by to zjeść czy przeistoczyć na jakąś szybką przekąskę przykładowo tosty. Pojemniki na segregację odpadków. Pomimo, iż nie przed wszystkimi apartamentowcami stoją zasobniki na papier czy plastykowe butelki, można samemu się pofatygować do skupu oraz zbyć makulaturę, flaszki, puszki.
Choć niewiele zarobimy, jednakże to naprawdę przysłuży się środowisku. Na dodatek, można napisać list do administracji bloku, prezesa czy organu odpowiedzialnego za segregację śmieci, z prośbą o ustawienie należytych zasobników.

Tags: ubrania, zabawy, dodatek