W jaki sposób bez zbytnich kosztów odświeżyć mieszkanie?

Posted on 04/12/2017 10:06am

Chcesz troszeczkę odświeżyć mieszkanko, albowiem już ci się opatrzyło, jednakże nie masz pieniążków na duże zmiany? Drobne remonty taniej zrobić samodzielnie, natomiast rady w jaki sposób to wykonać możemy znaleźć w sieci i wielu czasopismach.


Poniżej znajdziesz nieco pomysłów oraz inspiracji, których nie powstydziłby się doświadczony malarz.
biurko
Author: KEEN


pokój dzienny jak też sypialnię można pomalować samodzielnie. Pędzle oraz wałki kupisz w sklepie z farbami. Jeśli ściany są bardzo defektowe, popękane najlepiej przykryć je tapetą. Kiedy ściany masz równe, jednobarwne a chcesz nadać charakteru wnętrzu możesz zamiast wydawać pieniążki na boazerie czy tapety ozdobić je za pomocą dekoracyjnych nalepek albo szablonów malarskich. Na podłodze w kuchni nie musimy zrywać starych płytek, możemy na nie położyć nowiuteńką wykładzinę. W toalecie z kolei kafelki połóżmy tylko tam, gdzie chlapie się wodą. Ściany nad nimi możesz pomalować czy też położyć na nich zmywalna tapetę. Jeżeli odcień płytek w toalecie już ci się opatrzył zamiast wymieniać je na nowe możesz zwyczajnie pomalować je. Do tego celu potrzebujesz specjalnej farby do płytek, jaką stosuje się do wykorzystywania w kuchni i w toalecie.


Nie musisz także zmieniać starych sprzętów, wystarczy, iż pomalujesz je farbką do mebli, czy też obkleisz samoprzylepną okleiną. Starej kanapie z kolei starczy zmienić tapicerkę, ażeby wyglądała niczym nowa.
Nowiutkie firany a także zasłony dobrane do koloru tapicerki również odnowią pomieszczenie. Jak widzimy nie potrzeba mnóstwo inwestować, ażeby przeistoczyć własne otoczenie. Z powodzeniem możesz to zrobić samodzielnie.

Tags: pokój, salon, cera, moc, sposób