W dzisiejszych czasach króluje konsumpcyjny styl życia — jednakże te rzeczy, które kupujemy, muszą być porządnie zafoliowane

Posted on 16/01/2022 7:40am

Codziennie prawie z każdego miejsca na ziemi są wysyłane paczki. Muszą być one w cokolwiek zapakowane.


Z reguły spotykane folie, w które zawijane bywają przeróżnego rodzaju artykuły, określa się mianem stretch.


narożnik
Author: MM Collection
Source: MM Collection
zysk
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com


Są one niezwykle mocne. Mogą mieć też przeróżną długość oraz szerokość. Poza tym mają też różne barwy. Często są one białe lub czarne. Ochraniają one przewożone przedmioty przed uszkodzeniem oraz pogodą, ponieważ nie przepuszczają wody. Na dodatek, jeżeli kupimy czarną folię, to będzie również skrywać zawartość transportowanego produktu. Czasami bywa to istotne dla nabywców, gdyż nie chcą oni prowokować złodzieja czy zdradzić żonie, jaki prezent na urodziny otrzyma. Poza tym folia takiego rodzaju jest używana nie tylko przy transporcie. Stosowana bywa też dosyć często w przemyśle (te grubsze raz wielkogabarytowe folie) oraz w gospodarstwach domowych (cienkie i przeźroczyste). W mieszkaniach można na przykład przykrywać nimi miseczki i wstawiać jedzenie (pizza) do lodówki. Sprawdza się to w przypadku produktów o dosyć mocnym zapachu. Wtedy cała lodówka nie będzie pachnieć nam przykładowo kiełbasą albo pleśniowym serem. Prócz tego folie takiego rodzaju chronią przed kurzem.


Można owijać w nie paczki w magazynie lub nawet nakryć nią swe meble albo urządzenia AGD w czasie remontu. Jest na dość odporna na przedziurawienie, więc nie musimy martwić się, że przez przypadek pochlapiemy coś farbą. Kupić ją możemy online.

Tags: sport, moc, sprzęty, przedmioty