W czym przyrządzić doskonałą kawę?

Posted on 05/12/2019 7:35am

Sporo osób rozpoczyna swój dzień od wypicia filiżanki aromatycznej oraz mocnej kawy. Sposobów na otrzymanie takiego napoju jest wiele. Jakie one są?

Amatorzy kawy bardzo często wypijają kawę przygotowaną po turecku. Z takim sposobem jej zaparzania łączy się w Polsce wiele nieporozumień. Większość z nas nazywa tak specjał kawowy, którą parzy się zalewając ją wrzącą wodą wprost w szklance. Tego typu kawa kawa bio ma niewiele wspólnego z fantastyczną kawą po turecku, jaką parzy się w specjalnym tygielku. Do parzenia kawy chętnie stosowane będą także ekspresy(zobacz: szkolenie baristyczne) przelewowe. Niezbyt popularnym jeszcze w naszym kraju sprzętem do parzenia naparu z kawy jest Chermex. Chemex to bardzo proste urządzenie wykonane z żaroodpornego szkła, które swoim kształtem wygląda jak klepsydra. Do parzenia napoju kawowego w tym sprzęcie potrzebne są wykonane z papieru filtry. Aby otrzymać znakomity napar należy zastosować kawę w postaci zmielonej odrobinę grubiej niż na klasyczne espresso. Dobrą kawę otrzymamy także wykorzystując do tego czajnik Moka. Kawiarka Bialetti to jeden z najbardziej rekomendowanych rodzajów tych czajniczków. Kawiarka Bialetti będzie przydatna amatorom wyśmienitej, mocnej i pięknie pachnącej kawy od lat trzydziestych XX wieku. Wielu miłośników kawy wciąż bardzo po nie sięga.Zaparzana kawa
Author: Don LaVange
Source: http://www.flickr.com
Funkcjonowanie kawiarek przypomina działanie ekspresu ciśnieniowego, w zestawieniu mimo wszystko z tego typu sprzętem kawiarki kupić można znacznie taniej. Nie brakuje jednak zwolenników zaparzania kawy właśnie w ekspresach ciśnieniowych. Dzięki nim można pić nie jedynie espresso, ale przygotować także wiele innych kawowych napojów. Uwzględniając kupno ekspresu ciśnieniowego będziemy mogli w swoich czterech kątach wypijać smaczne cappuccino, czy latte macchiato. Miejmy na uwadze jednak, iż nie warto inwestować w kupno ekspresu ciśnieniowego, jeżeli nie będziemy stosować doskonałej jakości kawy. Do błyskawicznego przygotowania kawy można zastosować urządzenie o nazwie dripper. Dripper coś takiego jak filtr wykonany z ceramiki. Znacznie częściej można napotkać dzisiaj drippery wyprodukowane również z plastiku albo materiału szklanego. Otrzymanie filiżanki mocnej i aromatycznej kawy w takim naczyniu będzie nam zajmowało jedynie 3 minuty.

Tags: espresso, Cappuccino, tygielek