W co należy ubrać swoją pociechę do chrztu? Sprawdzamy czym się sugerować przy kupnie ubranka dla chłopczyka a czym dla dziewczynki!

Posted on 14/12/2019 7:28am

Chrzest jest pierwszą ważną uroczystością w życiu każdego dziecka. W tym dniu to ono jest w centrum uwagi najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, żeby chwila ta była niezapomniana.
Doniosłość otrzymania sakramentu wymaga kupienia właściwego ubranka do chrztu dla chłopca oraz dziewczynki.ubranka do chrztu świętego dla dzieci
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, w obu przypadkach należy kierować się innymi kryteriami. Jednak niezależnie od płci, ubranko na chrzest powinno być w białym kolorze. Ecru także się sprawdzi, choć znacznie lepiej nadaje się dla dziewczynki. Trzeba poszukać w sklepach dziecięcych strojów uszytych specjalnie na tę uroczystość.

Czy na danej stronie (https://www.strojemikolaja.pl/rogi-renifera/prod_114.php) coś Cię przyciągnęło? Masz chęć dowiedzieć się więcej szczegółów na ów temat? Nie ma problemu. Należy jedynie najechać na poniższy link.

Zwykle są one zrobione z eleganckich oraz dobrej jakości materiałów. Nie tylko dobrze się prezentują, ale i są wygodne w noszeniu. Takie ubranka są pięknie zdobione. Różne modele możesz zobaczyć tutaj

Często stosowane są piękne hafty ze złotej nitki, wstążeczki, koronki i inne naszywki.

Wszelkie dodatki dodają ubraniom uroku oraz elegancji. Szukając ubranka do chrztu dla chłopca warto zdecydować się na pełne zestawy. W ten sposób zyskamy pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało. Bardzo dobrze prezentują się komplety złożone z: koszulki, marynarki lub kamizelki oraz prostych spodni lub ogrodniczek. Takie komplety pozwalają, żeby dół kompletu był w innym kolorze, przykładowo granatowym. Zestawienie dwóch odmiennych kolorów podkreśli elegancję i wyróżni dziecko na tle innych. Kupując ubranko dla dziewczynki warto postawić na suknię, w której każda mała pociecha będzie wyglądać jak prawdziwa królewna. Należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest zrobiona. Idealnie sprawdzi się zdobiona bawełna bądź len. W przypadku malutkich księżniczek nie powinno zabraknąć bogatych ozdób. Dobrze prezentują się kolorowe wstawki, tiulowe falbanki i szydełkowe ozdoby.


Wybierając ubranko do chrztu dla chłopczyka i dziewczynki warto pamiętać o różnych innych dodatkach. W przypadku dziewczynki można kupić opaskę z kwiatuszkiem albo perełkami. Chłopcu można kupić kapelusik, który nada całej kreacji jeszcze większej elegancji. Kupno muszki, bądź krawata wspaniale dopełni ubranko dla chłopca. Wybierając strój do chrztu dla swojego dziecka nie można zapomnieć o butach, rajstopkach, czy czapce i wierzchnim nakryciu. Pogoda bywa kapryśna i nigdy nie przewidzi się czym może zaskoczyć.

Tags: koronka, chrzest, kreacja