W ciągu ostatnich lat coraz częściej mówi się o tym, że coraz mniejszy procent Polaków czyta książki

Posted on 05/12/2017 2:35pm

Każdego roku na nieszczęście ta tendencja się pogarsza. Spada ilość nabywanych w księgarniach książek. Fani czytania ostrzegają, ponieważ czytanie wydaje się być niezwykle istotnym aspektem rozwijania swych zainteresowań.


Spadek ilości nabywanych książek nie musi koniecznie zwiastować całkowitej katastrofy.


odbitka - dziecko
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com


Możliwe, że przyczyną najczęściej są wysokie ceny nowych książek. Wobec tego ludzie z przyjemnością korzystają z bibliotek albo chadzają do antykwariatów. Młodzi, którzy zwykle korzystają z komputerów, częściej kupują ebooki albo audiobooki. Wszystko wydaje się być kwestią osobistych upodobań. Jednak co zrobić, żeby w ogóle zachęcić wszystkich do czytania? Ważna jest praca u podstaw. I tutaj spora odpowiedzialność spada na rodziców, ponieważ czym skorupka nasiąknie za młodu... Ważne, żeby czytać swemu dziecku książeczki od najmłodszych lat. Każdego dnia przed pójściem spać albo o innej wybranej porze. Niech to będzie nasz rytuał. Wyjdzie to szkrabowi tylko na plus. Książka zawsze jest lepsza od komputera. Trzeba tylko zaszczepić w naszym smyku zamiłowanie do czytania. Powinien mieć szansę uświadomienia sobie, że książka szalenie rozwija wyobraźnię oraz że dzięki niej możemy przenosić się w zupełnie inne światy. Książka może być naszym najwierniejszym przyjacielem, którego mamy możliwość zabrać ze sobą wszędzie.
Przy książce jesteśmy czynnym współtwórcą opowieści, ponieważ cały przedstawiony świat z własnej inicjatywy rysujemy w swojej głowie. To bardzo rozwijające zainteresowanie.

Tags: ceny, ludzie, moc, maluch, miejsce