Uwielbiasz meble wytworzone z naturalnego drewna

Posted on 05/12/2017 1:27pm

Od dawna nosisz się z zamiarem zakupienia takich, ale przeraża Cię możliwość zagnieżdżania się w nich niszczycieli drewna. Nie wiesz, w jaki sposób mógłbyś z nimi walczyć. Nie bój się, znajdą się na nie skuteczne sposoby.


Występujące w naszej strefie klimatycznej szkodniki to najczęściej spuszczel pospolity jak również kołatek domowy.
internecie
Source: http://www.morguefile.com/


Pierwszy z nich uwielbia miejsca ciepłe i dobrze nasłonecznione, kołatek domowy woli drewno bardziej wilgotne, dlatego żeruje w piwnicach i na podłogach. Oba gatunki potrafią doprowadzić do faktycznie sporych uszkodzeń w naszych meblach. To z tej przyczyny musimy szybko reagować, kiedy tylko dostrzeżemy pierwsze zmiany. Na szczęście zwalczanie szkodników drewna wcale nie okazuje się takie trudne. Głównie warto ująć, że, aby pozbyć się szkodników żyjących w naszych drewnianych przedmiotach starczy stosowanie gazowych insektycydów, albo jeżeli ktoś woli płynnych pestycydów. Bardzo dobrym sposobem na zwalczanie szkodników drewna okazuje się też jedna z najnowocześniejszych metod - poprzez mikrofale. Na czym ona polega? To proste - drewno podgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury (55 - 60 stopni Celsjusza), a szkodniki umierają na skutek hipertermii. Ten ekologiczny sposób na zwalczanie szkodników drewna stał się obecnie hitem i co najistotniejsze, daje faktycznie bardzo dobre rezultaty.
Jeżeli zatem i Ty uwielbiasz otaczać się drewnianymi meblami, lecz do tej pory obawiałeś się szkodników w nich żerujących, aktualnie nie musisz się już bać. Śmiało możesz je kupić, a ze małymi niszczycielami, jeżeli tylko zaczną się pojawiać z pewnością szybko i na dłuższy czas dasz sobie radę.

Tags: dom, czas, części, efekt, sposób