Ulga na zakup kasy fiskalnej – co trzeba wiedzieć?

Posted on 11/07/2018 10:57pm

Każda osoba, która zakupuje kasę fiskalną, może dostać ulgę, wynoszącą do dziewięćdziesięciu procent ceny danego artykułu. Jeżeli i ciebie interesuje ulga na zakup kasy fiskalnej, musisz poznać najistotniejsze informacje, które mogą być dla ciebie przydatne.Rozpocznijmy od tego, kto jest zobligowany do wykonywania ewidencji obrotu za pomocą kasy fiskalnej. To jak najbardziej podatnicy, który sprzedają pewien asortyment osobom fizycznym.


ulga na zakup kasy fiskalnej
Jeżeli pomimo prowadzenia takiej działalności zrezygnujemy z jej kupna, mając nadzieję, że może uda się uciec przed tym obowiązkiem i nie regulować należnego podatku, momentalnie może się to na nas zemścić. Pierwsza lepsza kontrola może skończyć się nałożeniem na nas dodatkowego podatku, gdyż nie stosowaliśmy urządzenia rejestrującego, które taki podatek wyliczałoby. Poza karą finansową można także zostać pociągniętym do odpowiedzialności za wykroczenie, a w szczególnie złym przypadku – można odpowiadać za przestępstwo skarbowe. Niektórzy tłumaczą swoje zachowanie wysokimi kosztami, które muszą ponieść w związku z zakupem kasy. Lecz jest przecież ulga na kasę fiskalną, która zdecydowanie zmniejsza nasz wydatek oraz będziemy mogli cieszyć się z fragmentarycznej refundacji wydatków - zobacz więcej na cenabiznesu.plzobacz więcej na Warto skorzystać z takiej ulgi, zwłaszcza gdy mamy do zakupu nie jedną, ale więcej kas rejestrujących, a koszt każdej z nich może oscylować w granicach od kilkuset do nawet paru tys. zł, w zależności od wybranego modelu. Ulga dotyczy kupna każdej z kas, dlatego na każdą z nich będziemy mogli dostać należytą nam kwotę. Dużo lepiej jest zakupić kasę rejestrującą oraz skorzystać z tej możliwości, aniżeli nie tylko działać niezgodnie z prawem, lecz też zostać na tym przyłapanym i być zmuszonym do poniesienia także tych ciężkich konsekwencji.


podatek dochodowy
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Niniejsze informacje jak możliwość utrzymania ulgi czy w jaki sposób składać podatek dochodowy kwartalnie mogą być użyteczne dl http://www.cenabiznesu.pl/-progresywny-podatek-dochodowy-zasady-ogolne-skala-podatkowaodzaju sprawami, to jest wiele sytuacji, w jakich będziemy mogli wykorzystać tą wiedzę, między innymi pomagając znajomemu, który nie ma żadnego pojęcia o takich rzeczach. Dlatego dobrze poszerzać własną wiedzę, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy nam się przyda.

Tags: prawo, obowiązek, informacja, ewidencja