Typy i zastosowanie półek

Posted on 16/02/2019 7:45am

Najogólniej mówiąc regały są konstrukcjami składającymi się z różnorodnej liczby półek, wykorzystywane do składowania rozmaitych elementów. Regały mogą być produkowane z różnorodnych tworzyw, wśród których prym wiodą takie jak drewno i stopy metali.
regał
Author: Aleksander Lucis
Source: DuPont™ Corian®
Wielkość regału i materiał wykonania zależą w pierwszej kolejności od typu pomieszczenia, w którym regał (www.regallo.pl) jest wykorzystywany, a co z tym związane od typu składowanych produktów. Każde tworzywo posiada bowiem swoje zalety. Przykładowo regały wykonane z metali niezwykle korzystnie sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych dzięki swojej dużej odporności oraz wysokiemu poziomowi nośności poszczególnych półek. Poza tym regały magazynowe nie muszą spełniać warunków estetycznych, stawia się w nich w pierwszej kolejności na praktyczność. Także przykładowo regały magazynowe mają sporą wytrzymałość przy oszczędnym wyglądzie.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://wienerberger.pl/produkty/porotherm-25-e3) - one też Cię żywo zaciekawią.

Z kolei regały wykorzystywane w miejscach zamieszkania mogą być przykładowo drewniane, gdyż w mieszkaniach kładziony jest spory nacisk na walory estetyczne części wyposażenia, zobacz: .

regał
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock
Jest to układ dopuszczający na optymalne eksploatację osiągalnej przestrzeni magazynowej. Regały przemysłowe są stosowne do magazynowania produktów jednolitych, o małej rotacji i znacznej liczbie palet przysługujących na średnią powierzchnię magazynu. Możność składowania obciążeń o różnych wielkościach, po wcześniejszym zdefiniowaniu ich w trakcie produkcji. Przeznaczenie regałów wjezdnych jest wyjątkowo przydatne w wypadku chłodni oraz mroźni.

Zezwala bowiem na perfekcyjną gospodarność przestrzeni przeznaczonej na składowanie artykułów w temperaturze minusowej. W magazynie konieczne są także regały magazynowe. Są to konstrukcje, które upraszczają dojazd do regałów albo wyżej położonych miejsc w magazynie. Można wyróżnić dwa zasadnicze wersje podestów magazynowych. Podesty magazynowe stałe i podesty magazynowe przenośne. Podesty ruchome znajdują coraz szersze zastosowanie w różnych sektorach wytwórczości, zacząwszy od sektora budownictwa, fabryk produkcyjnych i
regał
Author: Feed My Starving Children (FMSC)
Source: http://www.flickr.com
magazynowych, a skończywszy na firmach z specjalności reklamowej. Ze względu na rodzaj pracy jaki pełni się z pomocą podestów ruchomych, maszyny te są narażone na utratę równowagi.

Utrata równowagi może być spowodowana np. marnymi warunkami atmosferycznymi które panują na zewnątrz, niesolidnym podstawą, czy też przeciążeniem podestu. Z powodu znacznego ryzyka utraty stabilności podesty są wyekwipowane w łańcuch asekuracji elektrohydraulicznych i automatycznych. Konstrukcje podestowe umożliwiają podwójne a nawet potrójne wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Podesty magazynowe zostały wykonane z ideą o zapewnieniu całego zagospodarowania pojemności pomieszczeń składowych w prosty i ekonomiczny sposób, bez konieczności dobudowywania pomieszczeń.Tags: paleta, półki, reklama, magazyn, tworzywo, elektrohydraulika