Tradycyjny coaching powoli traci na aktualności, ponieważ ważniejsze stały się jego odmiany połączone z równie ważnymi dziedzinami

Posted on 14/03/2022 7:42am

Stare podejście do coachingu wychodziło z założenia, że coach wspomaga swoich klientów na drodze do celu, przez nakierowujące pytania. Nowe nastawienie wzbogaca pierwotną wersję.


Fantastycznym przykładem na to, jak coaching się rozwija i dostosowuje do coraz trudniejszych wyzwań stawianych przed ludźmi w XXI stuleciu, wydaje się być coaching NLP.
coaching nlp


drewno
Author: Konrad Gruza
Source: http://www.flickr.com


broszury
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Co znaczy ten akronim? W języku polskim oznacza to tyle, co Nuro-Lingwistyczne Programowanie. Czyli określa, jak trzeba kierować swym mózgiem, żeby osiągnąć określone cele. Zatem zespolenie tej praktyki (która nawiasem mówiąc jest wykorzystywana też w biznesie czy informatyce) oraz coachingu daje fantastyczne rezultaty. Tu nasz coach będzie podążał wraz z nami przez całą drogę, aż do wygranej. Będzie nas wspomagał oraz motywował na wszelkie możliwe sposoby. Uczy także systemu modelowania sukcesu. Rzecz w tym, aby nie tylko wyobrazić sobie nasze zwycięstwo, ale również o to, żeby wyobrazić sobie, jak najefektywniej osiągnąć cel. Powinniśmy obliczyć liczbę kroków, które będziemy musieli zrobić, i czas, jaki powinniśmy na to poświęcić. Następnie należy odrzucić wszystkie nieistotne kierunki oraz skupić się na działaniu. Z NLP da się uzyskać certyfikat.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź do omawianego problemu oraz kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj.

W USA zaczęto je wystawiać już w latach 70., jako metoda wyróżniania dobrych terapeutów.
Jeżeli zapragniemy zrobić taki certyfikat w naszym kraju, to nie będzie z tym kłopotu. Różne renomowane instytuty prowadzą tego typu kursy od lat 90. Wydają oni oczywiście też certyfikat po zakończonym kursie.

Tags: oczy, klient, stal, efekt, rodzaj