Topaz, a więc tak zwany "kamień królewski" i parę ciekawostek na jego temat

Posted on 17/03/2022 1:27pm

"Kamień królewski", czyli kamień mający w posiadaniu Kolorystykę złotego wina od dawna bywa symbolem całkowitego przepychu, albowiem dzięki jego samej barwie doskonale komponował się z królewską koroną.
praca
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com


Wspomniany kamień już za czasów starożytnych był w pełni uważany jako jeden z najbardziej drogocennych oraz poszukiwanych kamieni no i do tej pory bywa niewiarygodnie popularny. Jak to się jednak nazywa ów kamień? Czytaj dalej, a się dowiesz!


Ciężki, twardy oraz niewiarygodnie przejrzysty klejnot - kamienie ozdobne od jubilera - posiadający blask najprawdziwszego ognia - w taki sposób można w skrócie opisać bardzo znany w obecnej chwili rodzaj kamienia, a więc piękny topaz.sprawdź więcej kinkiet do lustra kinkiet do lustraToraz bywa najbardziej popularny z nadmienionej poprzednio kolorystyki, lecz w rzeczywistości występuje również pod całkiem innymi kolorami, a nawet ma możliwość być całkiem bezbarwny - charakterystyczny jednakże bywa w nim tak nazywany "efekt kociego oka", który polega na rzuceniu bardzo migotliwych wiązek światła. Co do kwestii samych kolorów topazu, to jak się okazuje najmocniej cenionym przez jubilerów bywa ten o kolorze błękitu, który bardzo często bywa przezywany diamentem niewolników, czy rubinem brazylijskim, a nawet szafirem wodnym. Poza wspomnianymi powyżej barwami bez problemu możemy znaleźć topazy także w kolorach klarowanego niebieskiego, niebieskozielonego, czy też żółtawozielonego, winno-żółtego, a także o barwie pomarańczowej, różowej, bladofioletowej i fioletowoniebieskiej.
Istnieje możliwość też wyróżnić te o kolorystyce czerwonej oraz czerwonofioletowej, które to tak naprawdę występują tutaj w bardzo bardzo różnych odcieniach. Co do samego szlifu topazów, to bywają one zwykle tworzone schodkowo albo brylantowo (gdy chodzi o te bezbarwne), a także szlifowane "fantazyjnie".

Tags: Kolor, rzeczy, WC, moc, rodzaj