Toner - czyli, następny tekścik pochodzący z cyklu "co to bywa?" i "z czym to się zjada?"

Posted on 13/01/2018 11:33am

Co to bywa drukarka ma pojęcie każdziutki spośród nas. Co się wewnątrz niej znajduje jednakże nasze osoby nie interesuje - byleby w rzeczywistości działała i nie wciągała papieru. Jest to standardowe myślenie każdziutkiego, kto takiego typu drukarkę ma.


sklep - fotogram
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com
toner
Author: VirtualErn


Jednak istnieje jedna rzecz, co niewiarygodnie nasze osoby wewnątrz drukarkach interesuje i co w rzeczywistości musimy wiedzieć - jest to fakt, jakiego typu mamy w posiadaniu "wkłady" wewnątrz drukarce, dzięki którym ona ogólnie może działać. W jaki sposób te wkłady się nazywają oraz co dobrze na ich temat mieć pojęcie? Czytaj dalej, a się wszystkiego po dowiadujesz!


Wkłady do drukarek, które dla wielu spośród nas to po prostu zmora, przezywane są tonerami. W zależności od rodzaju oraz modelu drukarki, mogą być one tańsze lub bardziej drogie, jednak jedno pozostaje pewne - oryginały tonerów za każdym razem są o wiele bardziej drogie, mogąc osiągnąć kwoty (za 1 toner wrocław) nawet powyżej sto dwadzieścia złotych. Z tego powodu właśnie sporo z nas zakupuje ich zamienniki, które zaznaczymy "Muszą" być kompatybilne z dokładną drukarką. Jeśli nie są, po prosu nie wejdą w wejście przeznaczone dla tonerów wewnątrz drukarce, przez co nie będą miały jak działać.


Powstało kilka kolorków tonerów, o nazwach: Black, Cyan, Magenta oraz Yellow, których to polskie tłumaczenie kolorów to najzwyczajniej toner czarny, niebieski, purpurowy i żółty - pierwszy z nich (czarny) jak prosto się zorientować, to najmocniej podstawowy kolorek, w czasie kiedy dzięki 3 pozostałym, mamy możliwość otrzymać calutką potrzebną nam gamę związaną z kolorami, dzięki temu, że owe kolory są najzwyczajniej mieszane poprzez naszą drukarkę. Warto także wspomnieć, że calutka czwórka kolorków posiada oznaczenie w postaci skrócenia "CMYB".

Tags: dom, ceny, moc, sposób