Ten moment jest niezwykły dla twojej córeczki, musi doprawdy cudownie się prezentować!

Posted on 21/05/2022 7:28am

Co roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie mogą przystąpić do sakramentu komunii. To ważna chwila, gdy dziecko pierwszy raz ma okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej.


Przeważnie uroczystości tej towarzyszy także przyjęcie i młody człowiek staje się bohaterem dnia. Chociaż najistotniejszą istotą tych wydarzeń okazuje się sfera duchowa, sporo uwagi poświęca się również ich oprawie oraz garderobie dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla dziewczynek sukienki

Czasami bywa tak, że wszystkie dzieci idące do Komunii dostają takie same elementy garderoby, w podobnym wypadku wykorzystuje się zazwyczaj tuniki, które trochę różnią się wykrojem w wypadku chłopców i dziewczynek. Niektóre parafie decydują się jednakże na sukienki i garniturki. Nacisk kładziony jest na to, by suknie komunijne były śliczne, ale delikatne zarazem, najczęściej podobne kreacje są szyte dla wszystkich dziewcząt. Zdarza się, że rodzice nie chcą, by wszystkie dzieci ubierały narzucone stroje i wolą szukać sukienki komunijnej na swoją rękę. Suknie komunijne można zakupić w specjalnych sklepach, a także zlecać ich uszycie profesjonalnym krawcowym.

Na sukni się nie kończy

dziewcznka u komunii
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
W wypadku dziewcząt ubiór komunijny nie sprowadza się jedynie do śnieżnej sukienki. Na fryzurę dziewcząt przystępujących do komunii nakłada się wianki komunijne. W przypadku, jeśli rodzice zamierzają samodzielnie nabyć wianek dla swej córki, mogą uczynić to w salonie z sukienkami komunijnymi. Takie dodatki można zamówić też w sklepikach z dewocjonaliami. Zwieńczeniem garderoby komunijnej okazują się białe buty, jak także sweter lub programy lojalnościowe dla firm bolerko -poznaj więcej. Nakrycie sprawdzi się w zimniejsze dni, a także we wnętrzach świątyń, które nierzadko są szczególnie zimne.


To niemały koszt

Zakup sukienki i potrzebnych do niej dodatków to czasem dość znaczny koszt, zwłaszcza jeżeli wszystko musi się nabyć od razu. Przez to lepiej rozejrzeć się za opłacalnymi alternatywami, porównywać propozycje wybranych sklepów lub przedsiębiorstw dziewiarskich, tak aby wybrać garderobę piękną, ale także za nią nie przepłacić. Niektórzy rodzice decydują się też na odkupienie garderoby komunijnej po starszych dziewczynkach, którym nie jest ona już potrzebna.

Tags: dodatki, garnitury, sukienki, sklep, uroczystość, stroje, komunia