Sprzęt dla osób, które nie mogą poruszać się na własnych nogach

Posted on 02/04/2022 7:24am

Czasy, kiedy wózek inwalidzki był prostym i niepraktycznym krzesłem na kółkach, są już historią. Teraz producenci starają się, aby osiągalna technika w największym zakresie ułatwiła obecność ludziom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są osiągalne w wielu wzorach. Wybór właściwego zależy od pułapu kalectwa.
łazienka z toaletą
Author: Urbane Apartments
Source: http://www.flickr.com
Dla osób, które mogą się poruszać samodzielnie chociażby na krótkich odległościach, najbardziej przydatne mają możliwość okazać się wózki inwalidzkie składane. Ich największą zaletą jest adaptacja do przewozu, czyli niska waga, zdejmowane koła i drobna, zginana rama.

Manualnie napędzane wózki inwalidzkie o sporych kołach, są poświęcone dla osób, jakie prowadzą więcej ożywiony tryb życia. Wózki inwalidzkie elektryczne, to alternatywa dla osób, które nie chcą, bądź nie mogą korzystać z pomocy asystenta, lecz chcą zachować samodzielność poruszania się i niezależność. Owe wózki są dobrane dla osób, które mają mało funkcjonalne dłonie.

Przy doborze wózka, najważniejsza jest prostota poruszania się i wygoda. Ważne jest, aby niefunkcjonalne części organizmu były stosownie podparte, gwarantując w miarę możliwą wygodę. Wytrzymałość wózków na ogół jest bardzo dobra, bowiem jest to sprzęt medyczny, powinien on spełniać ustalone standardy.Najlepszą stronę możesz znaleźć tu - .
starsza osoba
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com
Tak samo jak wózek, też wkładki ortopedyczne trzeba dopasować indywidualnie. O tym, które wkładki potrzebujemy, rozstrzyga lekarz ortopeda. Można też takie badanie wykonać w gabinecie podologicznym. Właściwie dobrane wkładki ortopedyczne korygują ułożenie stóp, wspierają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Osłabiają obciążenia i zmęczenie nóg, poprawiają defekty postawy, pomagają również pozbyć się bólu kręgosłupa.Wkładki ortopedyczne poprawiają rozkład kości, który je podtrzymuje, dlatego korekcja defektów stóp wykonalna jest zwłaszcza u dzieci i młodzieży.

Prezentowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis klinika stomatologiczna kraków, a znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą ciekawe.

Zazwyczaj stosowanymi są wkładki na płaskostopie. Polepszają komfort chodzenia u ludzi z platfusem podłużnym i poprzecznym. Niezależnie od tego, które ortopedyczne wkładki użytkujemy, trzeba mieć na uwadze to, że buty trzeba przystosować do wkładek, a nie odwrotnie.

Tags: technologia, transport, wady