Sprowadzanie produktów z zagranicy a następnie sprzedawanie go z zarobkiem? Faktycznie, jest taka możliwość, lecz należy wiedzieć o niektórych kwestiach

Posted on 30/12/2020 7:41am

Kilka lat temu można było sprowadzić rzeczy z Chin i czekać, w zależności od produktu, na faktycznie sporą marżę dochodzącą do kilkudziesięciu lub kilkuset procent. Te czasy już minęły. Teraz marża to na ogół 5 do 10 procent.


Proces produkcji w Chinach jest droższy. Ten trend jest nieodwracalny, wciąż jednak jest tak tanio, iż opłaca się importować rzeczy na niewielką skalę by następnie upłynnić go z zyskiem.

Jeśli chcesz uzyskać pokrewne informacje na opisywany temat, to w pierwszej kolejności zerknij tu i przenieś się do źródła (https://www.sklep.autopart.pl/), a znajdziesz w tamtym miejscu szereg nowych komunikatów.

Sporą grupę sprzedawców pośredniczących w imporcie z Chin stanowią jednoosobowe przedsiębiorstwa. Sprowadzają na przykład trzy tysiące egzemplarzy danego produktu, sprzedają go przez jakiś czas za pośrednictwem Internetu i w ten sposób się bogacą. jednak każdorazowo jest widoczne to, iż dany towar został wybrany umyślnie i zajmuje niszę rynkową. Często jest to dajmy na to hurtownia produktów z chin, która też z rozmysłem kupuje konkretny produkt gdyż przez jakis czas będzie miała na to zbyt.
Ładunki, kontenery
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
. Musisz wiedzieć, iż całościowy koszt importu to nie jedynie wartość towaru, lecz także transportu, cła, opłat portowo-magazynowych, czasem też nieprzewidzianych kontroli.

Jeśli tego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis, który na pewno także przykuje Twój wzrok!

Na pytania, jakie są to pieniądze nie da się jednoznacznie odpowiedzieć\dac odpowiedź, jesteśmy w stanie je oszacować dopiero wtedy, kiedy wiadomo dokładnie, jaki towar sprowadzamy oraz w jakiej ilości. Od tego zależy wysokość cła, cena przetransportowania, jak również ryzyko dajmy na to skanu czy rewizji kontenera na granicy.

Polscy nabywcy najczęściej mają problem z wyborem rzetelnego dostawcy – na stronach B2B sporo jest oszustów, często bardzo dobrych w swoim fachu. Sprawdzenie takiej oferty utrudnia duży dystans jak i bariera językowa i kulturowa. Opłaca się jednak próbować – w Sieci można znaleźć porady, w jaki sposób zrobić to na własną rękę. Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze zleca się profesjonalną kontrolę ewentualnego partnera w biznesie.


Druga pułapka to przepisy, atesty, oznaczenia w zakresie wprowadzania sprowadzanego produktu na rynek UE. Załatwianiem takich formalności należy się zająć jak najwcześniej. Zdarza się, iż nabywca dopiero w czasie odprawy celnej dowiaduje się, że nie posiada zezwolenia od jakiejś instytucji. A potem towar ”leżakuje” w magazynie portowym, natomiast importer walczy z Państwową Inspekcją Handlową albo SANEPID-em.

Tags: Internet, B2B, produkcja, cena